Reklama
reklama

Kriminalisté z Brna chytili pachatele 15 let staré vraždy mladé dívky

Jihomoravským kriminalistům se minulý týden podařilo objasnit případ vraždy mladé ženy, který se v Brně odehrál téměř na den přesně před patnácti lety.  

Brno - Právě koncem března 1997 oznámil majitel bytu v Líšni, že v jednom z pokojů nalezl mrtvou podnájemnici poté, co se mu ji delší dobu nedařilo zkontaktovat. Byt se proto rozhodl otevřít náhradním klíčem. Přivolaní kriminalisté na místě poznali, že dvaadvacetiletá žena zemřela násilnou smrtí, což potvrdila i provedená soudní pitva.
Mladá oběť byla usmrcena uškrcením a navíc měla několik zranění na hlavě. Policisté zahájili prověřování, důkladně ohledali místo činu, nechali vypracovat řadu posudků z oboru soudního lékařství, mechanoskopie, daktyloskopie, trasologie a biologie. Na místě zajistili i dvacet čtyři centimetrů dlouhý nástrčkový klíč gola sady, škrtidlo a prázdnou dřevěnou pokladničku, která nesla stopy po páčení.
Kriminalisté důkladně vyslýchali osoby z okruhu poškozené a snažili se zmapovat poslední hodiny jejího života. Zjistili, že mladá žena využívala pronajatý byt nejen k bydlení, ale také k poskytování erotických služeb svým zákazníkům. I přes důkladné šetření se však nepodařilo dopadnout pachatele, a tak byl případ po třičtvrtě roce odložen. Ani tak však neupadl v zapomnění a kriminalisté shromažďovali všechny možné informace, které by s kauzou měly souvislost a které by vedly k vrahovi.
Kriminalisté z Odboru analytiky letos znovu zadali k porovnání daktyloskopickou stopu nalezenou na místě činu už zmiňované vraždy. Srovnáním v elektronickém systému daktyloskopických stop zjistili shodu s otiskem prstu dnes devětatřicetiletého muže. Ten se do systému dostal díky tomu, že se v nedávné době dopustil několika krádeží a policisté mu po zadržení sejmuli otisky prstů. Experti z oboru daktyloskopie pak potvrdili, že se opravdu jedná o stejné otisky, jako byly nalezeny na místě činu vraždy v roce 1997.
Podezřelého muže kriminalisté vyslechli a ke svému činu se doznal. Motivem vraždy byly peníze, které poškozené odcizil z pokladničky - jednalo se asi o dvacet tisíc korun. Vyšetřovatel už muže obvinil z trestného činu vraždy, za který mu podle trestního zákona platného v době spáchání skutku hrozí až výjimečný trest. Obviněný si na verdikt soudu počká ve vazbě.

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře