Reklama
reklama

Krátkodobé výstavy na Špilberku nyní za zvýhodněnou cenu

Muzeum města Brna připravilo pro všechny návštěvníky hradu Špilberku podzimní výhodný balíček nejúspěšnějších výstav Pařížský zlomek Dalimilovy kroniky: Gobelínová replika Věry Mičkové a výstavy Ano v bílém. Za zvýhodněnou cenu můžete výstavy navštívit od 24. do 28.října. Návštěvníci se mohou těšit také na listopadové módní přehlídky ve svatebních šatech.  

Muzeum města Brna nabízí každoročně, kromě prohlídky stálých expozic, také krátkodobé výstavy. Na druhou polovinu roku se můžete na hrad Špilberk vydat na výstavu Ano v bílém, která návštěvníkům představuje desítky svatebních šatů a doplňků ze současnosti i dob minulých. Ručně šité gobelíny od Věry Mičkové si můžete prohlédnout v krásných historických prostorách Gotického sálu. Oboje výstavy můžete nyní navštívit v rámci jednoho balíčku za zvýhodněnou cenu.

 

 

Současně připravilo Muzeum města Brna dvě módní přehlídky k výstavě Ano v Bílém. 8.listopadu v 15 hodin se uskuteční přehlídka prací studentek Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy v Brně. Přesně o týden později v 17 hodin se můžete těšit na přehlídku šatů navržených Miroslavem Michaelem Knotem, mladým módním návrhářem a textilním výtvarníkem, který vnáší do své tvorby jedinečný a osobitý styl. 29.11. v 15 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy spojená s prezentací a prodejem originálních šperků z dílny manželů Olivových, Jany Březinové a autorských kabelek Lucie Hlavinkové.

 

 

Muzeum města Brna připravilo v rámci programu 50+ další z cyklu procházek brněnskými ulicemi po architektonických památkách. V Dušičkovém období se zaměří na brněnský ústřední hřbitov, kde se nachází několik cenných staveb z 19. A 20. Století. Sraz zájemců je v úterý 6.11. v 15.30 před budovou krematoria.

 

Otevírací doba výstav na Špilberku: středa – neděle 9-17 hodin, prodej vstupenek končí 45m. před uzavřením.  

 

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře