Reklama
reklama

Krasobruslaři a kamarádi Březina a Hotárek ukázali bronzové medaile

Příběh, který skončil dvěma bronzy, napsali dva kamarádi z Brna Michal Březina a Ondřej Hotárek. Kdysi společně v Brně trénovali a nyní na lednovém evropském šampionátu v krasobruslení v chorvatském Záhřebu vybojovali své první světové medaile. 

Ten slavnější, sólový krasobruslař Michal Březina, konečně dosáhl na cenný kov po čtyřech čtvrtých místech, která v dřívějších letech obsadil na vrcholných světových akcích. Na medaili útočil po krátkém programu ze čtvrtého místa, a přestože ve volné jízdě nešťastně upadl po prvním čtverném skoku, předvedl nakonec excelentní výkon. „Nenechal jsem se chybou rozhodit a zajel to, co umím. Nelimitovaly mě nakonec ani problémy s bolavým ramenem,“ komentoval svou jízdu Březina.
Jeho kamarád, devětadvacetiletý Ondřej Hotárek, „vyválčil“ bronz v kategorii sportovních dvojic. Závodil ovšem v barvách Itálie s partnerkou Stefanií Bertonovou, protože po zranění své předešlé partnerky už v Česku další vhodnou nenašel. V Itálii žije a trénuje od roku 2010, do Brna ke svým krasobruslařským kořenům se však stále pravidelně vrací. „Ta moje medaile patří do značné míry i Brnu, bruslil jsem tu do jedenadvaceti let a dodnes těžím z toho, co jsem se tady pod vedením trenérů Ivana Rezka a René Novotného naučil,“ uvedl Hotárek.
Brněnská krasobruslařská škola tedy může s radostí slavit, a to dokonce dvojnásob. Oba úspěšní krasobruslaři se nyní budou soustředit na přípravu pro nadcházející olympijské hry v roce 2014, ani po této vrcholné akci ovšem ještě nehodlají sport pověsit na hřebík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře