Reklama
reklama

Krasobruslaři a kamarádi Březina a Hotárek ukázali bronzové medaile

Příběh, který skončil dvěma bronzy, napsali dva kamarádi z Brna Michal Březina a Ondřej Hotárek. Kdysi společně v Brně trénovali a nyní na lednovém evropském šampionátu v krasobruslení v chorvatském Záhřebu vybojovali své první světové medaile. 

Ten slavnější, sólový krasobruslař Michal Březina, konečně dosáhl na cenný kov po čtyřech čtvrtých místech, která v dřívějších letech obsadil na vrcholných světových akcích. Na medaili útočil po krátkém programu ze čtvrtého místa, a přestože ve volné jízdě nešťastně upadl po prvním čtverném skoku, předvedl nakonec excelentní výkon. „Nenechal jsem se chybou rozhodit a zajel to, co umím. Nelimitovaly mě nakonec ani problémy s bolavým ramenem,“ komentoval svou jízdu Březina.
Jeho kamarád, devětadvacetiletý Ondřej Hotárek, „vyválčil“ bronz v kategorii sportovních dvojic. Závodil ovšem v barvách Itálie s partnerkou Stefanií Bertonovou, protože po zranění své předešlé partnerky už v Česku další vhodnou nenašel. V Itálii žije a trénuje od roku 2010, do Brna ke svým krasobruslařským kořenům se však stále pravidelně vrací. „Ta moje medaile patří do značné míry i Brnu, bruslil jsem tu do jedenadvaceti let a dodnes těžím z toho, co jsem se tady pod vedením trenérů Ivana Rezka a René Novotného naučil,“ uvedl Hotárek.
Brněnská krasobruslařská škola tedy může s radostí slavit, a to dokonce dvojnásob. Oba úspěšní krasobruslaři se nyní budou soustředit na přípravu pro nadcházející olympijské hry v roce 2014, ani po této vrcholné akci ovšem ještě nehodlají sport pověsit na hřebík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře