Reklama
reklama

Královopolské tunely v Brně se od soboty na pět dní uzavřou

S omezením provozu v Královopolských tunelech v Brně na Velkém městském okruhu musejí řidiči počítat od soboty 13. dubna do středy 17. dubna. Důvodem jsou úpravy technologických zařízení a pravidelná údržba. "Po dobu omezení budou vyznačeny objížďky v ulicích města," informovala mluvčí krajského úřadu Denisa Kapitančiková.

Úplná uzavírka tunelů, které jsou v provozu od loňského srpna, začne v sobotu ve 21 hodin a skončí v pondělních ranních hodinách. Poté bude v provozu vždy jeden z tubusů, kterým se bude jezdit obousměrně. Plný provoz se obnoví ve středu v 6 hodin ráno. Tunely loni spojily svitavskou radiálu s částí městského okruhu, která odvádí tranzitní dopravu přes Žabovřesky a Pisárky na dálnici D1. Objížďka bude vedena kolem Královopolského nádraží, Semilassa a přes Slovanské náměstí s návratem na okruh v Královopolské ulici.

Tunely projíždí průměrně 24 tisíc aut denně a výrazně ulehčily městským částem Královo Pole a Žabovřesky. Jelikož jsou postaveny v rizikovém podloží a na jejich povrchu je hustá zástavba, budou až do roku 2017 pod drobnohledem odborníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře