Reklama
reklama

Královopolské tunely v Brně se od soboty na pět dní uzavřou

S omezením provozu v Královopolských tunelech v Brně na Velkém městském okruhu musejí řidiči počítat od soboty 13. dubna do středy 17. dubna. Důvodem jsou úpravy technologických zařízení a pravidelná údržba. "Po dobu omezení budou vyznačeny objížďky v ulicích města," informovala mluvčí krajského úřadu Denisa Kapitančiková.

Úplná uzavírka tunelů, které jsou v provozu od loňského srpna, začne v sobotu ve 21 hodin a skončí v pondělních ranních hodinách. Poté bude v provozu vždy jeden z tubusů, kterým se bude jezdit obousměrně. Plný provoz se obnoví ve středu v 6 hodin ráno. Tunely loni spojily svitavskou radiálu s částí městského okruhu, která odvádí tranzitní dopravu přes Žabovřesky a Pisárky na dálnici D1. Objížďka bude vedena kolem Královopolského nádraží, Semilassa a přes Slovanské náměstí s návratem na okruh v Královopolské ulici.

Tunely projíždí průměrně 24 tisíc aut denně a výrazně ulehčily městským částem Královo Pole a Žabovřesky. Jelikož jsou postaveny v rizikovém podloží a na jejich povrchu je hustá zástavba, budou až do roku 2017 pod drobnohledem odborníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře