Reklama
reklama

Kraj připravuje Veletrh odborného vzdělávání

Dlouhodobým a prioritním záměrem Jihomoravského kraje je aktivní podpora tradičních podnikatelských oborů jako je strojírenství, elektrotechnika, informační technologie a další technická odvětví.

Odvětví se mohou dále rozvíjet především za předpokladu, že bude k dispozici dostatek odborně kvalifikovaných lidí. Proto Jihomoravský kraj již pátým rokem organizuje prezentaci středních odborných škol na „Veletrhu odborného vzdělávání“.

 

Prezentace se uskuteční v rámci 54. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ve dnech 10. – 14. září 2012 v pavilonu A1. „Společné expozice Jihomoravského kraje se letos zúčastní 18 odborných středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Jedná se o školy, které mají ve studijním programu obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie,“ konstatoval náměstek hejtmana Václav Božek. Účast škol na veletrhu je financována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

 

Cílovou skupinou této aktivity jsou žáci 8. a 9. tříd základních škol, kteří budou osloveni prostřednictvím ředitelství svých škol. Na konci srpna 2012 se k účasti na veletrhu přihlásilo 27 základních škol, což představuje přibližně tisíc žáků. Smyslem této snahy je rozšířit povědomí žáků základních škol o uvedených oborech a umožnit jim seznámení přímo se vzdělávací nabídkou vystavujících škol. Nedílnou součástí je poznání moderních trendů ve zpracovatelském průmyslu a dalších technických odvětvích prostřednictvím expozic firem vystavujících v rámci veletrhu. Žáci se budou moci seznámit s vystavovanými exponáty – a to včetně odpovědného vysvětlení významu vystavovaných výrobků a kontextu jejich využití v praxi.

 

Cílem prezentace je především zvýšení zájmu žáků 8. a 9. tříd základních škol o technické obory, prohloubení spolupráce technických firem se středními školami zřizovanými krajem a spolupráce podnikatelského a veřejného sektoru. Garantem celé aktivity je Rada pro rozvoj lidských zdrojů Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře