Reklama
reklama

Kraj připravuje Veletrh odborného vzdělávání

Dlouhodobým a prioritním záměrem Jihomoravského kraje je aktivní podpora tradičních podnikatelských oborů jako je strojírenství, elektrotechnika, informační technologie a další technická odvětví.

Odvětví se mohou dále rozvíjet především za předpokladu, že bude k dispozici dostatek odborně kvalifikovaných lidí. Proto Jihomoravský kraj již pátým rokem organizuje prezentaci středních odborných škol na „Veletrhu odborného vzdělávání“.

 

Prezentace se uskuteční v rámci 54. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ve dnech 10. – 14. září 2012 v pavilonu A1. „Společné expozice Jihomoravského kraje se letos zúčastní 18 odborných středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Jedná se o školy, které mají ve studijním programu obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie,“ konstatoval náměstek hejtmana Václav Božek. Účast škol na veletrhu je financována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

 

Cílovou skupinou této aktivity jsou žáci 8. a 9. tříd základních škol, kteří budou osloveni prostřednictvím ředitelství svých škol. Na konci srpna 2012 se k účasti na veletrhu přihlásilo 27 základních škol, což představuje přibližně tisíc žáků. Smyslem této snahy je rozšířit povědomí žáků základních škol o uvedených oborech a umožnit jim seznámení přímo se vzdělávací nabídkou vystavujících škol. Nedílnou součástí je poznání moderních trendů ve zpracovatelském průmyslu a dalších technických odvětvích prostřednictvím expozic firem vystavujících v rámci veletrhu. Žáci se budou moci seznámit s vystavovanými exponáty – a to včetně odpovědného vysvětlení významu vystavovaných výrobků a kontextu jejich využití v praxi.

 

Cílem prezentace je především zvýšení zájmu žáků 8. a 9. tříd základních škol o technické obory, prohloubení spolupráce technických firem se středními školami zřizovanými krajem a spolupráce podnikatelského a veřejného sektoru. Garantem celé aktivity je Rada pro rozvoj lidských zdrojů Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře