Reklama
reklama

Krádež na železnici: muži vzali vlakovou výhybku zabezpečující trať proti zamrznutí

Nepochopitelně se chovali dva muži ve věku 24 a 28 let, kteří poblíž vlakového nádraží v brněnských Židenicích ukradli zařízení zabezpečující vlakovou výhybku proti zamrznutí. Neštěstí se na trati naštěstí nestalo.

Ve Skopalíkově ulici v Židenicích zahlédli strážníci dvojici mužů, kteří vezli na kárce kovovou bednu, kterou měli částečně zakrytou bundou. "Ověřili si proto podezření, že by se mohlo jednat o odcizenou věc. Na dotaz strážníků, kde k této kovové věci přišli, oba muži uvedli, že ji údajně našli v lese," uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 
Po bližším prohlédnutí obsahu kárky, strážníci zjistili, že v kovové bedně byly zbytky elektrických pojistek a z bedny trčely čerstvě odseknuté dráty elektrické instalace. Evidentně šlo o majetek Českých drah, což potvrdil i technik na vlakovém nádraží Brno - Židenice. Konkrétně šlo o zařízení zabezpečující výhybku proti zamrznutí. Strážníci proto předali celý případ k řešení státním policistům, stejně jako zadržené muže podezřelé z krádeže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře