Reklama
reklama

Kováčikův gól v prodloužení rozhodl o výhře Komety nad Chomutovem

První zápas play-out a s Vladimírem Kýhosem na lavičce má Kometa za sebou. Do Brna přijel poslední Chomutov. Hosté se v zápase dvakrát dostali do vedení, Brňané ale v obou případech dokázali srovnat stav. Po šedesáti minutách hry tak bylo skóre nerozhodné a zápas dospěl do prodloužení. V jeho závěru napřáhl v přesilové hře Jozef Kováčik a rozhodl o tom, že bonusový bod zůstal na jihu Moravy. Kometa tak navýšila svůj náskok na třináctý Liberec.

Ze začátku prvního zápasu skupiny o udržení bylo na ledě znát, že se jedná o souboj dvou zklamaných týmů. S postupem času se ale obě mužstva dostaly do tempa a hokej nabýval na atraktivitě. Kometa se drala do útoku o něco častěji než hosté, branku Kostúra však Jihomoravané spíš obstřelovali. V osmé minutě se naopak prosadili Severočeši. Palinovo nahození od modré čáry šikovně tečoval na brankovišti bojující Karel Hromas a Trvaj už nestihl na změnu dráhy střely zareagovat.
Velkou šanci na srovnání stavu měl v desáté minutě Miroslav Holec, který dokázal při samostatném úniku obelstít Kostúra, ale ve velké rychlosti už nenasměroval puk do branky. Právě Holec byl v první třetině hodně vidět, ale brankou neskončila ani jeho teč rány Švrčka. Piráti byli navýšení vedení nejblíže ve své druhé přesilové hře, Šagát ale napálil jen tyčku. O první přestávce tak panoval stav 0:1.
Pouze minuta a osmnáct sekund uplynula z druhé třetiny, když se domácí mohli radovat z vyrovnání stavu. Jednalo se přitom o podobný gól, jako první chomutovský. Žižkovu střelu tečoval v letu Jan Hruška a vyzrál tak na Matúše Kostúra. Z návratu do vedení se Chomutovští radovali ve dvacáté sedmé minutě, když Zálešák dorazil do branky střelu Stehlíka. Jenže ještě předtím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a gól tak nemohl platit. Avšak po další minutě už se hosté mohli radovat naplno.Brňané se po vyloučeních Milana Hrušky, Kováčika a Čermáka dostali na dlouho dobu do tří, čehož využil Martin Šagát, který za Trvajova záda dorazil střelu Rutty.
V pokračující dvojnásobné přesilovce se Piráti už neprosadili a Kometa se tak mohla hnát za vyrovnáním. Povedlo se jí to přesně v čase 36:00. V rámci slovenské spolupráce si Patrik Lušňák narazil kotouč s Róbertem Petrovickým a usměrněním puku k tyčce branky Chomutova rozesmutnil své nedávné spoluhráče. Po dvou třetinách byl tedy stav vyrovnaný a k vítězství měla oba týmy stejně daleko.
Třetí třetina mnoho pohledného hokeje nenabídla. Piráti se soustředili především na důslednou obranu středního pásma a před Trvaje se moc nehnali. Kometa se přes obranný val dostávala ztěžka a ke skórování ji nepomohly ani dvě přesilovky, byť šance si v nich vytvořila. Nejblíže brance byl Burian, který ale z levého křídla napálil jen vzdálenější tyč.
Chomutovští se do největších šancí dostávali až těsně před sirénou. David Hruška ale zaváhání v rozehrávce nevyužil a Hromas nedokázal usměrnit za Trvaje prudký pas od Důrase. Čtyřicet sekund před koncem třetí periody dostala Kometa početní výhodu, využít ji ale tak rychle nedokázala a bylo jasné, že oba týmy získají aspoň bod.
V prodloužení mohl Tomáš Svoboda dorážet v pokračující přesilovce nepřesnou střelu Kováčika, k jeho smůle mu to ale nevyšlo. V poslední minutě nastaveného času ale fauloval David Hruška a Kometa šla opět do početní výhody čtyř proti třem. Po osmi sekundách se do puku na modré čáře opřel Jozef Kováčik a puk se zastavil až v síti za Kostúrem. Bonusový bod tak shrábli domácí a o další dva body uskočili dvanáctému Liberci. Naopak ztráta Pirátů na dvanácté Karlovy Vary o další dva body narostla.
Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Dujsík, Žižka, Švrček, M. Hruška, Valach, Bičánek (C) - H. Zohorna, Čermák, Burian - J. Svoboda, J. Hruška, T. Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Dočekal, Němec.
Chomutov: Kostúr – Mrázek, Bartejs, Palin, Pulpán, Rutta, Stehlík, Macháček – Hruška David (C), Divíšek, Kubinčák – Seman, Káňa, Ton Karel – Důras, Sikora, Hromas – Zálešák, Hřebejk, Šagát – Chlouba.
Branky a nahrávky: 22. Hruška J. (Žižka, Svoboda J.), 36. Lušňák (Petrovický), 65. Kováčik (Svoboda J.) - 8. Hromas (Palin), 28. Šagát (Rutta, Macháček). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4641. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře