Reklama
reklama

Korupce: Po exstarostovi Kvapilovi je na svobodě už i bývalý tajemník Novotný

Bývalý tajemník městské části Brno-střed Radovan Novotný, kterého soud potrestal čtyřletým vězením za korupci, je venku z vězení. Novotný byl za korupci odsouzen spolu s exstarostou Brna-Žabovřesk Alešem Kvapilem. Kvapil se svého propuštění dočkal už v lednu.

"Mohu potvrdit, že Krajský soud v Brně včera v neveřejném zasedání vyhověl stížnosti Radovana Novotného a zrušil prvostupňové rozhodnutí Okresního soudu Břeclav, který jeho žádosti o podmíněné propuštění nevyhověl. Krajský soud si vyžádal aktuální hodnocení odsouzeného z Věznice Břeclav, které bylo velmi pozitivní, odsouzený patřil k nejvzornějším vězňům, tento důvod vedl k podmíněnému propuštění se zkušební dobou čtyři roky. Odsouzený byl propuštěn neprodlen," uvedla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. 

 

Novotného a Kvapila soud v roce 2011 potrestal za to, že chtěli po podnikateli Jiřím Štoplovi úplatek čtyři miliony korun za zajištění bezproblémového průběhu stavby polyfunkčního areálu Sonocentrum v Brně-Žabovřeskách. Oba muži museli navíc zaplatit pokutu – Kvapil jeden milion, Novotný půl milionu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře