Reklama
reklama

Končí bezplatné testování vzorků alkoholu

Na jižní Moravě i v Brně dnes skončila možnost nechat si v laboratořích bezplatně otestovat alkohol v koupených lahvích. Kdo možnost testu alkoholu propásl, může alkohol nejistého původu bezplatně zlikvidovat v Čistírně odpadních vod v Brně-Modřicích.

Do šesti laboratoří, u kterých Jihomoravský kraj testování nasmlouval, přinesli lidé z regionu zdarma otestovat přes čtyři tisíce vzorků alkoholu. Kraj na to uvolnil potřebné miliony korun. Otestování jednoho vzorku přišlo i s daní na 840 korun.

 

„Vzhledem ke snížení rizika výskytu metylalkoholu v lihovinách bylo k 31. říjnu 2012 ukončeno bezplatné testování vzorků lihovin pro občany Jihomoravského kraje. Rozhodla o tom rada kraje na úterní schůzi,“ uvedl mluvčí kraje Jiří Klement.

 

Lidé mohli až do včerejška předávat vzorky k testování ve vybraných laboratořích. „Rozbor bude ještě  proveden u všech vzorků, které byly do 31. října  předány,“ ubezpečil Klement.  Během testování bylo laboranty provedeno 4130 rozborů vzorků, ze kterých bylo 68 vzorků pozitivních.

Kdo možnost testu alkoholu propásl, může alkohol nejistého původu bezplatně zlikvidovat v Čistírně odpadních vod v Brně-Modřicích. Anonymně tam lidé mohou vylít alkohol do sběrného kontejneru.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře