Reklama
reklama

Končí bezplatné testování vzorků alkoholu

Na jižní Moravě i v Brně dnes skončila možnost nechat si v laboratořích bezplatně otestovat alkohol v koupených lahvích. Kdo možnost testu alkoholu propásl, může alkohol nejistého původu bezplatně zlikvidovat v Čistírně odpadních vod v Brně-Modřicích.

Do šesti laboratoří, u kterých Jihomoravský kraj testování nasmlouval, přinesli lidé z regionu zdarma otestovat přes čtyři tisíce vzorků alkoholu. Kraj na to uvolnil potřebné miliony korun. Otestování jednoho vzorku přišlo i s daní na 840 korun.

 

„Vzhledem ke snížení rizika výskytu metylalkoholu v lihovinách bylo k 31. říjnu 2012 ukončeno bezplatné testování vzorků lihovin pro občany Jihomoravského kraje. Rozhodla o tom rada kraje na úterní schůzi,“ uvedl mluvčí kraje Jiří Klement.

 

Lidé mohli až do včerejška předávat vzorky k testování ve vybraných laboratořích. „Rozbor bude ještě  proveden u všech vzorků, které byly do 31. října  předány,“ ubezpečil Klement.  Během testování bylo laboranty provedeno 4130 rozborů vzorků, ze kterých bylo 68 vzorků pozitivních.

Kdo možnost testu alkoholu propásl, může alkohol nejistého původu bezplatně zlikvidovat v Čistírně odpadních vod v Brně-Modřicích. Anonymně tam lidé mohou vylít alkohol do sběrného kontejneru.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře