Reklama
reklama

Kometu neporazila ani Slávia

I po čtvrtém extraligovém kole zůstává v neděli 23. září Kometa neporažena a na čele tabulky. Body chtěli vzít Brňanům Slávisté, ale v utkání tahali od samého začátku za kratší konec. V první části se jim ještě povedlo odpovědět na branku Dlouhého. V dalších dvou třetinách pak přidali domácí po jedné brance, a na to už hosté recept nenašli.

První třetina byla ve znamení přesilových her, tedy pokud budeme brát v potaz vstřelené góly. Obě dvě branky totiž padly v početních výhodách. Ale pojďme pěkné od začátku. Úvod třetiny byl vyrovnanou partií a žádný z týmů neměl nijak výrazněji navrch. To se však změnilo z prvním gólem, kdy skóroval v přesilové hře Radek Dlouhý, jehož si našla přihrávka zpoza brány od Čermáka. Brněnský útočník následně propálil chumel před sebou, přičemž před Furchem dobře clonil Žižka.

 

Brno bylo po vstřelené brance lepší a Slavisté se jen těžko dostávali přes střední pásmo, takže "ohrožovali" Trvaje pouze z velké dálky. Hosty však do hry dostala přesilová hra. Lukáš Žejdl zůstal v mezikruží nikým nehlídán a pak zužitkoval přesnou přihrávku zpoza brány od Růžičky. Vyrovnáno. Na konci první části ale měli domácí dobrou možnost jít opět do vedení. Slavia šla totiž do tří.

 

Kometa ovšem dvojnásobnou výhodu ani v závěru první, ani na začátku druhé třetiny nevyužila. V přesilovce měl pak šanci Kadlec, ale to už bylo samozřejmě ve výhodě Slavie. Střela hostujícího beka šla jen těsně vedle brány. I další šance hostů se urodila v přesilovce, tentokrát už to bylo o drahnou dobu později, když dostal Kempný přihrávku k levé tyči, ale orazítkoval pouze Trvajovy betony. Skoro přesně v polovině zápasu dokázal přebít hostující šance Erat, který trefil pravou tyč a chybělo jen málo, aby se pak puk stočil do brány.

 

Černá pryž si však přece jen do sítě Slavie cestu našla. V 34. minutě se dostal Jan Hruška přímo ze střídačky ke střele a trefil se přesně. Kometa byl po vstřelené brance na koni a hostům delší dobu trvalo než Trvaje opět dokázali ohrozit. Nejpilnější v této činnosti byla hlavně formace Žejdl, Krenželok, Hertl.

 

Poslední část už výraznější změny nepřinesla. Možnou aktivitu Slavie v úvodu zbrzdila oslabení, v nichž sešívání málem inkasovali, když Holec ze svého pohledu trefil pouze brankovu konstrukci. Naopak Slavisté si žádné větší tutovky ve svých následných přesilovkách nevytvořili a při hře pět na pět se jen těžko dostávali do útočné třetiny.

 

Domácí hodně vystrašil v 54. minutě Kadlec, avšak svojí plíživou střelou trefil pouze konstrukci branky. Slavistům tak nezbývalo nic jiného, než v závěru utkání odvolat brankáře Furcha a zkusit hru v šesti. Přesto se hostům vyrovnat nepovedlo, naopak do prázdné brány pojistil výhru domácích Miroslav Holec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře