Reklama
reklama

Kometu neporazila ani Slávia

I po čtvrtém extraligovém kole zůstává v neděli 23. září Kometa neporažena a na čele tabulky. Body chtěli vzít Brňanům Slávisté, ale v utkání tahali od samého začátku za kratší konec. V první části se jim ještě povedlo odpovědět na branku Dlouhého. V dalších dvou třetinách pak přidali domácí po jedné brance, a na to už hosté recept nenašli.

První třetina byla ve znamení přesilových her, tedy pokud budeme brát v potaz vstřelené góly. Obě dvě branky totiž padly v početních výhodách. Ale pojďme pěkné od začátku. Úvod třetiny byl vyrovnanou partií a žádný z týmů neměl nijak výrazněji navrch. To se však změnilo z prvním gólem, kdy skóroval v přesilové hře Radek Dlouhý, jehož si našla přihrávka zpoza brány od Čermáka. Brněnský útočník následně propálil chumel před sebou, přičemž před Furchem dobře clonil Žižka.

 

Brno bylo po vstřelené brance lepší a Slavisté se jen těžko dostávali přes střední pásmo, takže "ohrožovali" Trvaje pouze z velké dálky. Hosty však do hry dostala přesilová hra. Lukáš Žejdl zůstal v mezikruží nikým nehlídán a pak zužitkoval přesnou přihrávku zpoza brány od Růžičky. Vyrovnáno. Na konci první části ale měli domácí dobrou možnost jít opět do vedení. Slavia šla totiž do tří.

 

Kometa ovšem dvojnásobnou výhodu ani v závěru první, ani na začátku druhé třetiny nevyužila. V přesilovce měl pak šanci Kadlec, ale to už bylo samozřejmě ve výhodě Slavie. Střela hostujícího beka šla jen těsně vedle brány. I další šance hostů se urodila v přesilovce, tentokrát už to bylo o drahnou dobu později, když dostal Kempný přihrávku k levé tyči, ale orazítkoval pouze Trvajovy betony. Skoro přesně v polovině zápasu dokázal přebít hostující šance Erat, který trefil pravou tyč a chybělo jen málo, aby se pak puk stočil do brány.

 

Černá pryž si však přece jen do sítě Slavie cestu našla. V 34. minutě se dostal Jan Hruška přímo ze střídačky ke střele a trefil se přesně. Kometa byl po vstřelené brance na koni a hostům delší dobu trvalo než Trvaje opět dokázali ohrozit. Nejpilnější v této činnosti byla hlavně formace Žejdl, Krenželok, Hertl.

 

Poslední část už výraznější změny nepřinesla. Možnou aktivitu Slavie v úvodu zbrzdila oslabení, v nichž sešívání málem inkasovali, když Holec ze svého pohledu trefil pouze brankovu konstrukci. Naopak Slavisté si žádné větší tutovky ve svých následných přesilovkách nevytvořili a při hře pět na pět se jen těžko dostávali do útočné třetiny.

 

Domácí hodně vystrašil v 54. minutě Kadlec, avšak svojí plíživou střelou trefil pouze konstrukci branky. Slavistům tak nezbývalo nic jiného, než v závěru utkání odvolat brankáře Furcha a zkusit hru v šesti. Přesto se hostům vyrovnat nepovedlo, naopak do prázdné brány pojistil výhru domácích Miroslav Holec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře