Reklama
reklama

Kometu je velice těžké porazit. Příště ale může být vše jinak, věří Jaromír Jágr

Legenda, fenomén, pan hokejista. Vidět ho hrát na živo, případně se s ním jen potkat, je pro mnohé hráče a diváky zážitek na celý život. O jeden takový se postaral v úterním utkání před vyprodanou O2Arenou. Dlouho se zdálo, že vůbec nenastoupí, nakonec celý duel odehrál a vstřelil branku. O svých pocitech vypráví v následujícím rozhovoru jeden z nejlepších hráčů na světě - Jaromír Jágr.

Návrat po zranění a prohra s Kometou, jak byste utkání před takřka vyprodanou halou hodnotil?
I takové zápasy člověk musí prožít, aby se nějakým způsobem posunul dál a samozřejmě je daleko lepší si je vychutnávat, když v zápase vedeš 4:1, a ne když se musíš protrápit mezi zápasem a dohrát to na nějaké úrovní, aby to nebyl debakl. Kometa nás od prvních minut přehrávala.

 

Jak jste se cítil po zdravotní stránce?
První dvě třetiny jsem se trápil, pak se to trochu zlepšilo. Hlavně já nebyl šest dní na ledě, a to byl největší problém.

 

Kdy jste se rozhodl, že nakonec nastoupíte?
V úterý odpoledne. Já sem byl na sto procent rozhodnutý, že hrát nebudu. Po pondělním tréninku jsem nemohl vůbec bruslit a hlavně to bylo dané tím, že jsme mysleli, že příčina zranění je jinde, než doopravdy byla. Když lékaři přišli na ten problém, do zápasu chyběl den. Musím poděkovat našim maserům a hlavně Pavlu Kolářovi, bez něj bych ten zápas neodehrál.

 

Dá se už nyní prozradit, co to bylo za druh zranění?
Nechtěl jsem z toho dělat žádnou vědu. Měl jsem něco s kyčlí a natržený sval. Byl to problém, kterej jsem v životě neměl a dá se říct, že to prostě bylo z těch treninků co jsem tady absolvoval, extra navíc moje tréninky.

 

Co další zápas? Budete hrát nebo se spíš šetřit?
Ne! To nemůžu. Já musím nastoupit. Doufám, že během dalších dnů se mi nic už nic zlého nestane. Je úplně jedno, jakou hraješ ligu, prostě když si dáš pár dní přestávku, nemůžeš hrát proti nikomu. Tady ti hráči jsou tak kvalitní, že nemáš šanci, abys pak něco na tom zápase předvedl. Takže mi nezbývá nic jiného, než jít zpátky na trénink a dál se zlepšovat.

 

Jak se vám líbila atmosféra?
Já si ji moc neužil, když prohráváte celý zápas. Ale jo, byla skvělá. Děkuji fanouškům, že se přišli podívat na zápas a většinou to byli fandové Brna. Na tom ale nezáleží, důležité je, že se hokej líbil a doufám, že diváci si ten zápas užili, aspoň tak jako brněnští hráči a diváci, protože my jsme si ho moc neužili. Tak to někdy bývá, nedá se nic dělat.

 

Dá se atmosféra extraligy poměřit s tou v NHL?
Víš, to je těžký. Atmosféra v NHL je o něčem jiném. Tam diváci prostě nefandí, tak jako tady. Na druhou stranu tady ta atmosféra byla trochu rozdělená na dva tábory, což v NHL moc není. Tam jak hraješ doma, tak hraješ doma. Tady se dá říct, že nikdo doma nehrál. Byly zde dvě hostující mužstva.

 

Poslední minuty jste dokázali Kometu zatlačit, ale kontaktní branka nepřišla, jste rád aspoň za ten zlepšený výkon ve třetí třetině?
Je to dobrá zkušenost pro naše mladé hráče, že i takové zápasy prostě musíš dohrát. Moc se mi líbilo, že jsme to nevzdali a bojovali do posledních minut. Možná, kdybychom měli trošku víc štěstí, tak jsme mohli snížit ještě na jeden gól.

 

Máte v plánu odehrát ještě nějaký zápas v Praze?
Zatím to tak nevypadá, všechno bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet stávka v NHL a možná kdyby se něco uskutečnilo později, mohli bychom dát znovu odvetu proti Brnu. Příště musíme být lépe připravení, protože prohrát znovu bych tady nechtěl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře