Reklama
reklama

Kometě se venku nedaří, ve Varech řádil Pech. Karlovy Vary - Kometa 7:0

Sérii čtyř porážek v řadě chtěla Kometa zlomit ve Varech. Venkovní trip však zakončila velmi nešťastně. Na ledě Energie totiž inkasovala sedm branek. Kanonádě západočeského týmu velelel Lukáš Pech, který vstřelil čtyři branky. Příval gólů nezastavilo ani střídání brankářů a Brno si tak z Varů odváží nejtěžší prohru v sezóně a mnohým se mohla vybavit brněnská domácí porážka se stejným týmem z předminulé sezóny.

Úvod utkání patřil jednoznačně hostujícím hokejistům. Ti lépe bruslili a zatápěli domácím obráncům, kteří se osvobozovali pouze za cenu zakázaných uvolnění. První vážnější střelu si ale připsal Heřman, kterého vybídl Košťál. Gólman Trvaj ale převedl parádní zákrok.

 

Tlak Brna ustal až díky první přesilové hře domácích. Tu vybojovala čtvrtá formace, která dělala těžkopádným zadákům Brna velké problémy. Početní výhodu sehrála Pechova lajna doslova ukázkově. Čistě vyhrané vhazování, přistrčení Drtiny a přesná rána Davida Noska. V 9. minutě zbytečně fauloval Divíšek a Energii se naskytla možnost navýšit vedení. To se ale i přes několik střel domácích obránců nepovedlo. Do velké šance se vzápětí dostal obránce Martin Gründling, jenž nastřelil z hranice mezikruží břevno Trvajovy brány. Nemusel ale smutnit dlouho. Hned vzápětí totiž dokončil akci Vachovce s Polákem a zaznamenal svůj první gól v letošní sezoně. Paradoxně největší šanci mělo Brno po nešťastném odrazu puku od zadního mantinelu. Zaskočený J. Svoboda však prázdnou klec minul.

 

Druhá třetina začala množstvím nepřesností. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 31. minutě neproměnil stoprocentní šanci Petrovický a hodně toho litoval. Domácím totiž náramně vyšel další protiútok. Pohl zatáhl po pravé straně a předložil kotouč úplně volnému Pechovi, který jen zametl do sítě. Ve 36. minutě svítilo na ukazateli skóre už 4:0. Své umění předvedl domácí obránce Kloz. Převzal puk na modré čáře, objel celou bránu, vystřelil a celou akci dokončil Lukáš Pech, dorážející za bezmocného Trvaje z hranice brankoviště. Hostující trenéři chtěli dát svému týmu nový impuls. Trvaje tak nahradil Falter. Vzruch poté přinesla poslední minuta druhého dějství. Nejprve si faulem pomohl hostující Malec a chvíli po něm i kapitán jihomoravského celku Bičánek. Ten se svým prohřeškem nesouhlasil. Za projev svých emocí tak odešel po druhém osobním trestu do šatny.

 

Začátek třetího dějství vyšel Energii náramně. Dvojnásobnou přesilovku využil Lukáš Pech, a dovršil tak svůj hattrick, který si za výkon v zápase rozhodně zasloužil. Brno se hnalo dopředu. Chtělo vstřelit alespoň jednu branku a potěšit své diváky, kteří vážili do Karlových Varů dlouhou cestu. Dvojnásobnou přesilovku však nesehrálo vůbec dobře. Mužem zápasu byl jednoznačně Lukáš Pech, který po přihrávce Grmana zvyšoval už na 6:0.

Utkání se poté dohrávalo v přátelském duchu, přesto byla k vidění ještě jedna branka. Jiří Doležal vybojoval puk, ujel hostující obraně a předložil Petru Pohlovi, který již měl lehký úkol. Se závěrečným hvizdem ještě ukázal domácí mladík Vachovec svoji nebojácnost a pustil se do hostujícího beka Milana Hrušky. Nic vážného však z jejich kočkování nevzniklo. Energie tak zvítězila 7:0 a potěšila 4079 přítomných diváků.

 

K. Vary: Závorka - Nosek, Látal, Drtina, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič (C), Pech ★, Bicek - Doležal, Polák, Skladaný - Košťál, Vachovec, Zucker - J. Heřman, Skuhravý, Pohl - J. Kverka.

Kometa: Trvaj (od 37. Falter) – Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek (C), Švrček, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, Holec – Dlouhý, Petrovický, Čermák - H. Zohorna, J. Hruška ★, J. Svoboda - Erat, Koreis, Dočekal - Wasserbauer.

Branky a nahrávky: 6. Nosek (Drtina, Pech), 15. Gründling (Polák, Vachovec), 31. Pech (Pohl, Doležal), 37. Pech (Kloz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (Doležal, Gulaši) Rozhodčí: Šír, Pešina - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:ý, navíc Bičánek (KOM) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4079. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 7:0.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře