Reklama
reklama

Kometě se střelecky daří, tentokrát její produktivitu odnesly Vítkovice

Generálku před letním pohárem European Trophy Kometa výsledkově zvládla. V úterý 14.8. se v brněnské KAJOT ARENĚ představila proti Vítkovicím, které nastoupily ke čtvrtému přípravnému zápasu. V dresu Brňanů nastoupila čerstvá posila ze zámoří Boris Valábik a hned si tento urostlý bek připsal asistenci u třetího gólu. Celkově jich Brňané nasázeli svému soupeři osm, z toho pět v přesilovkách.

Utkání začalo před necelou patnácti stovkou diváků velice opatrně, prakticky do deváté minuty jsme neviděli jedinou střelu na bránu. Vše se však změnilo po vyloučení Kucsery. Tomáš Svoboda nahodil od levého hrazení puk před branku, kde vznikla solidní mlýnice. Do ní se přiřítil opět právě brněnský střelec a překvapil Málka, který na jeho nepříliš prudký pokus vůbec nezareagoval - 1:0.

 

Brněnského útočníka ale nevyužitá šance mrzet nemusela. Na trestné seděla dvojice Tomáš Káňa, Miloslav Jáchym a velice brzo využil dvojnásobnou přesilovku Jozef Kováčik, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Obránci Malec s Valábikem si na modré několikrát vyměnili kotouč, až se druhý jmenovaný odhodlal k ráně. Ta mířila pouze do zadního mantinelu, od něj se však puk odrazil přímo k Janu Hruškovi, na kterého zívala prázdná branka - 3:0.

 

„Gólové dostihy“ pokračovaly i ve druhé třetině, kdy zmatků v brněnské braně využil hodně aktivní Tomáš Káňa – 3:2. Za necelé dvě minuty dorovnal Vladimír Svačina na 3:3. Druhou třetinu se podařilo Kometě uzavřít s výsledkem 6:3.

 

Poslední dvacetiminutovka odstartovala šancí brněnského Jana Káni a nebezpečným projektilem Kudělky, oba gólmani byli připraveni. Z následné akce musel Roman Málek znovu smutnit. Po buly se do puku opřel Martin Dočekal a zvýšil na 7:3. Celý zápas zakončil osmou brankou Miroslav Holec a bylo definitivně jasno. S výsledkem 8:5 zvítězila Kometa.

 

Další zápasy: 17.8. Hamburg – Kometa, 19.8. Berlín – Kometa, 24.8. Lulea – Kometa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře