Reklama
reklama

Kometa zvítězila po nájezdech nad Libercem, o všem rozhodne poslední kolo

Domácí toužili po tříbodové výhře, nakonec však brali body "pouze" dva. Kometa začala lépe a ujala se díky přesilové hře vedení. Liberec však dokázal ve druhé části vyrovnat. Ve třetí dvacetiminutovce mělo Brno několik šancí na vedení a jednu obrovskou šanci měl i soupeř. Nakonec o všem po bezgólovém prodloužení musely rozhodnout nájezdy a v těch si vítěznou trefu připsal Tomáš Svoboda.

Oba týmy vstoupily do utkání v celkem svižném tempu. Hrál se rychlý bojovný hokej, který však příliš šancí nenabízel. Brnu i Liberci šlo celkem o hodně a tak se žádný z celků nechtěl dopustit zbytečné chyby. Brankáři likvidovali především střely od modré a různá nahození. Postupem času však začala převahu získávat Kometa a Schwarz se měl co ohánět. Tomáš Svoboda, ani Jakub Koreis však v polovině úvodní části libereckého brankáře nepropálili.

Jihomoravanům ale pomohla přesilovka pět na tři, kterou bleskově využili. Tomáš Svoboda našel v třinácté minutě u pravé tyče Róberta Petrovického a Schwarz už se nestačil přesunout. Kometa byla i po vstřelené brance lepším týmem, druhého gólu se ale diváci nedočkali, přesto mohli být po první části spokojeni. Radost však nemohl mít liberecký Kica, jehož trefila do obličeje střela Žižky a utkání pro něj skončilo.

 

Jestli bylo v první části lepší Brno, tak ve druhé to byl naopak Liberec, který převážně diktoval tempo hry. První varování pro Kometu přišlo už v 24. minutě, kdy Petr Nedvěd orazítkoval konstrukci Trvajovy branky, což posléze potvrdilo i video. Druhým varováním byl nájezd na Trvaje jen o malou chvíli, ale brněnský brankář si místo betony pohlídal. Třetí varování už nepřišlo, byl z toho rovnou gól, když se poměrně z těžkého úhlu trefil Tomáš Pospíšil.

 

Na brněnské hráče padla po vyrovnání poměrně velká nervozita a bylo to na ledě pořádně vidět. Liberec byl rychlejší, důraznější a měl i více ze hry. Kometa se z útlumu dostávala jen těžko. Všechno mohl spravit v 39. minutě po přihrávce Petrovického Lušňák, ale blafák mu nevyšel.

Ve třetí třetině Kometa usilovala o vyrovnání seč jí síly stačily, ale nervozita svazovala brněnské hokejky i v největších šancích. Věci se děly hlavně v závěrečných šesti minutách třetí dvacetiminutovky, kdy probíhaly doslova infarktové momenty. Domácí byli několikrát blízko k vedení, když puk poskakoval doslova na brankové čáře. V 55. minutě trefil Tomáš Svoboda tyč a v 58. vytvořili Jihomoravané v přesilové hře před Schwarzem obrovský závar, ale ani z toho nic nebylo.

 

Naopak Liberec mohl zasadit Kometě smrtelný úder. Trvaj vyrazil jednu z libereckých střel a před úplně prázdnou bránou pak stál Filippi. Trvaj však předvedl fantastický zákrok, když stihl dát do Bulířovy střely vyrážečku a hokejku.

 

Prodloužení již zásadní rozuzlení nepřineslo a tak na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V nich skóroval za Liberec Pospíšil a za Kometu Petrovický a Tomáš Svoboda, druhý jmenovaný si připsal vítěznou trefu. Brno tak bralo dva body, ale jeho rivalové vyhrály v základní hrací době a Kometa, Pardubice a Vítkovice se srovnaly na stejném bodovém zisku. Jihomoravané mají ale nejhorší výchozí pozici díky horším vzájemným výsledkům.

 

 

Branky a nahrávky: 13. Petrovický (Svoboda T., Svoboda J.), 65. Svoboda T. - 26. Pospíšil (Výtisk, Vantuch). Rozhodčí: Minář, Mikula - Kostka, Pešek. Vyloučení: 2:6, navíc Holec 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 42:29 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře