Reklama
reklama

Kometa zápas na Spartě nezvládla a čeká ji play-out

Jihomoravané nastupovali do posledního kola základní části s nadějí, ovšem ta se začala rozplývat velmi brzo. Sparta měla skvělý začátek a v deváté minutě už vedla 2:0. Domácí měli po celý zápas více ze hry a Kometu dlouho držel nad vodou skvělý Trvaj. Ani on však nezabránil dalšími dobrému vstupu soupeře do závěrečné třetiny. Pražané nakonec v poslední dvacetiminutovce přidali čtyři góly a celkově zvítězili vysoko 6:0.

Domácí byli od začátku v duelu aktivnějším týmem. Jako první zahrozil Hlinka, ale Trvaj odolal. Po pěti minutách už však poprvé kapituloval. Rachůnek prostrčil puk od zadního mantinelu na Daniela Přibyla, který vyjel před branku a po otočce pohotově prostřelil brněnského gólmana mezi betony. Úspěšný zákrok si Trvaj připsal proti Krstevovi, který střílel od levého mantinelu.
Po faulech Tomáše Svobody a Čermáka měli sparťané obrovskou výhodu, minutu a půl mohli hrát přesilovou hru pěti proti třem. Přihrávka Broše do jasné gólové šance Hlinkovi napříč brankovištěm neprošla, ale hned z dalšího útoku už domácí zvýšili své vedení. Vladimír Sičák dostal puk od Hlinky, najel si na pravý kruh a přesně trefil růžek branky Komety. Do další šance se navíc protlačil Pacovský. Až v závěru první dvacetiminutovky se ke slovu dostali i Brněnští. Lušňák vyzkoušel rychlost Pincovy lapačky z levé strany, v pádu střílel Burian.
Druhou část otevřel obrovskou šancí Pilař. Pacovský mu nahrál zpoza branky a vysoký obránce trefil dělovkou tyčku. Kometa se ale nevzdávala, nebezpečně pálil z levé strany Erat. Poté hru rozkouskovala vyloučení, a to na obou stranách. Po hákování Treilleho a nafilmovaném pádu Valacha se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Philipp trefil prudkou střelou Trvajovu masku.
Kometa měla velkou šanci na snížení, když hrála ve čtyřech proti třem a následně i klasickou přesilovku, ale ani to na překonání Pince nestačilo. Nutno ovšem říct, že při teči Petrovického, kdy puk jen těsně přelétl branku, gól doslova visel ve vzduchu. Proti Čermákovi už Pinc jistě zasáhl. Brněnský kapitán byl v hlavní roli i v samém závěru prostředního dějství, ale jeho teč si cestu za brankovou čáru nenašla.
Hned v samém úvodu části třetí navíc Sparta definitivně utnula naděje Komety. Dominik Pacovský se napřáhl z levého kruhu a prostřelil Trvaje. A o chvíli později bylo Brněnským, kteří míří pouze do bojů o udržení, ještě hůře. V klasické přesilové hře se totiž kotouč po střele Pilaře od modré čáry odrazil k Petru Tonovi, který střelou do odkryté části branky dosáhl na svůj jubilejní 250. gól ve sparťanském dresu. Na absolutního lídra klubových statistik Jiřího Zelenku tak už ztrácí jen čtyři zásahy.
Pátou branku mohl přidat Pacovský, ale puk pouze přejel těsně před brankovou čárou a na druhé straně ho nikdo nedorazil. Ani Forman o chvíli později neuspěl. Nakonec se ale domácí publikum páté přesné trefy dočkalo. V nepřehledné situaci před Trvajem nakonec dotlačil puk za brankovou čáru Zdeněk Bahenský. A úplnou tečku přidal 55 sekund před koncem Peter Jánský.
Sparta: Pinc - Sičák, Pilař, Gřegořek, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp, Krstev - Pacovský, Hlinka, Ton - Broš, Rachůnek, Hovorka - Treille, Přibyl, Jánský - Forman, Bahenský, Kočí. Trenér: Jandač.
Kometa: Trvaj – Žižka, Kováčik, Valach, Švrček, Malec, M. Hruška, Dujsík - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – J. Svoboda, Holec, T. Svoboda – Dlouhý, Petrovický, Lušňák – Burian, Němec, Erat. Trenér: Venera.
Branky a nahrávky: 6. Přibyl (Rachůnek, Philipp), 9. Sičák (Hlinka), 41. Pacovský (Ton, Hlinka), 46. Ton (Pilař, Krstev), 58. Bahenský (Forman, Kočí), 60. Jánský (Milam). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Charvát, Hejl Vyloučení: 5:8, navíc Švrček, T. Svoboda a M. Hruška (všichni KOM) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6666. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 6:0. Hráči utkání: nezadáno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Komentáře