Reklama
reklama

Kometa zakončila sezónu důstojně, Liberec odsoudila k bojům o extraligu

Poslední zápas sezóny pro brněnskou Kometu, nikoliv však poslední pro Liberec. Po dnešku jsou všechny hádanky rozluštěny. K Olomouci, Mladé Boleslavi a Chomutovu se přidá do baráže Liberec. Brňané povětšinu zápasu byli lepším týmem, vedli dokonce 3:0. Pak se ale hosté ještě nadechli k poslednímu možnému náporu a snížili na rozdíl jediné branky. Avšak potřebovali v Brně za každou cenu vyhrát, což se nepodařilo. Po nepodařeném výkonu končí na třináctém místě extraligy. Kometa ve svém čtvrtém účinkování v nejvyšší soutěži potřetí obsadí jedenáctou pozici.

První třetina byla hodně opatrná a vyrovnaná. Mnoho šancí jsme na obou stranách neviděli, v prvních deseti minutách zůstávalo pouze u náznaků. Liberec hrál trpělivě a čekal na chyby soupeře. Jenže laxnost se mu příliš nevyplácela. V největší šanci úvodní periody byl Martin Dočekal, který si najížděl z pravé strany, ale Schwarz vytasil perfektní zákrok. O chvíli si podobnou akci střihl Vojtěch Němec, dopadl podobně jako jeho spoluhráč.
O jediný vzrušivý moment se tak postaral v patnácté minutě Jakub Čutta, který sestřelil Vojtěcha Němce a ihned se odebral pod sprchy. Rozhodčí mu udělili větší trest za napadení. Brňané měli možnost hrát dlouhou pětiminutovou přesilovku, krom pár střel obránců od modré se nic významného nestalo a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.
Druhá třetina nabídla daleko lepší hokej, než ta první. Kometa se stále zlepšovala a matný Liberec takřka ve všech směrech přehrávala. A tak se zcela zaslouženě dočkala úvodního gólu. si najel mezi kruhy, využil zmatků v hostující obraně a střelou švihem vymetl všechny pavučiny ve Schwarzově bráně - 1:0. Poté si vytvořil druhou gólovou šanci zápasu Martin Dočekal, v sólu na libereckého strážce svatyně ani při tomto pokusu neuspěl.
Abychom nezůstali pouze u šancí Komety, ale ty Liberecké prostě a jednoduše nepřicházely. Jedinou výjimku tvořila šance Pospíšila, ale jeho baseballový napřáhl skončil pouze na boční síťce. A tak se podruhé v zápase prosadila Kometa. Dobře hrající Dočekal obešel dva hráče, zakončil bekhendem a jeho pokus dorazil všudybyl Tomáš Žižka - 2:0. Brňané si tento výsledek hlídali a přenesli si ho do třetí třetiny.
Poslední část odstartovala velkou šancí Duška, ten ale sám před Trvajem přestřelil odkrytou bránu. A tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Leoš Čermák obdržel křížný pas od Buriana a ranou z voleje dostal kotouč potřetí za libereckého brankáře - 3:0. Zdálo se, že už je hotovo a pro Brno nenastanou žádné komplikace. Nejprve neuspěl Kudrna, který trefil jen Trvajův beton, o pár chvil později již udeřilo.
Liberecký kapitán Petr Nedvěd si najel před bránu, kam mu adresoval přihrávku Radek Duda a jen takovým jemným šťouchem dopravil touš mezi Trvajovy betony - 3:1. Sedm minut před koncem svitla pro Tygry další naděje. Antonín Dušek se natlačil před brněnskou bránou a padajícího Trvaje překonal střelou nad lapačku - 3:2. Domácí lavička ihned reagovala oddechovým časem, Liberec v posledních minutách odvoláním brankáře.
6257 diváků se nakonec vítězství a tří bodů dočkalo. Po výhře 3:2 tak Kometa obsadí jedenácté místo, Liberec musí o svou extraligovou příslušnost zabojovat v baráži.
Kometa: Trvaj – Krejčiřík, Valach, Malec, Kováčik, Žižka, Dujsík – Burian, Čermák (C), Zohorna Hynek – Dočekal, Hruška Jan, Křivohlávek – Jenyš, Němec, Erat – Svoboda Jakub, Holec, Svoboda Tomáš
Liberec: Schwarz – Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich – Duda, Nedvěd (C), Dušek – Pospíšil, Bulíř, Bulík – Kudrna, Filippi, Víšek – Bárta, Urban, Špaček – Kica.
Branky a nahrávky: 25. Svoboda J. (Hruška J.), 32. Žižka (Dočekal), 45. Čermák (Burian, Zohorna H.) – 47. Nedvěd (Duda), 53. Dušek (Duda). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4, navíc Čutta 5+DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6257. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 3:0, 3:1, 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře