Reklama
reklama

Kometa vítěznou sérii Sparty přerušit nedokázala, prohrála 2:4

Alespoň v bod mohla doufat Kometa po dvou třetinách duelu proti Spartě. Jihomoravanům se v prostřední části díky trefám Jozefa Kováčika v přesilovkách pět na tři povedlo srovnat skóre na 2:2. Sparta si však v závěrečné třetině vzala vedení zpět. Z šesti branek, které jsme v utkání zaznamenali, hned čtyři padly v přesilových hrách.

Začátek souboje se obešel bez větších příležitostí na obou stranách, týmy hrály neuspořádaně a se spoustou zbytečných chyb. Do první šance, která alespoň ohrozila jednoho z gólmanů, se až v sedmé minutě dostal domácí Rachůnek. Nejprve střílel z mezikruží, poté se probojoval ještě k dorážce, ale ta mířila pouze do Trvaje. Brněnský gólman byl úspěšný také proti svému loňskému spoluhráči Jaroslavu Svobodovi, který zkoušel objet branku a zasunout kotouč u tyčky, ani Bahenský si na něj nepřišel.
Rozhodující pro vývoj první části se ukázal faul Jakuba Svobody na Jaroslava Svobodu. Brněnský útočník se za zbytečné bodnutí špičkou hole odebral s trestem na pět minut a do konce utkání předčasně do šatny a Sparta dokázala dlouhou početní výhodu využít už po 44 vteřinách. Jaroslav Hlinka u levé Travajovy tyčky procpal puk za brankovou čáru. V pokračující přesilovce ještě Sparta nevyužila neskutečný závar, při kterém už brankář Komety ležel na ledě a nemohl zasáhnout.
Ve hře pět na pět se poté ani jednomu týmu nedařilo vytvořit něco konstruktivnějšího, v poslední minutě před přestávkou sice Sparta mohla zvýšit náskok, ale Bahenského střela ani Pilařova dorážka se neujala. Do druhé třetiny vstoupila Kometa o poznání lépe než do té první, Holcovu velkou šanci ale vykryl Pinc. V polovině druhé části to ale byli Holešovičtí, kdo zvýraznil svůj náskok. Treille nahrával z rohu najíždějícímu Rachůnkovi, ten naznačil střelu a posunul puk do druhé vlny Angelu Krstevovi, který poslal puk do odkryté klece.
Poté ale přišla černá desetiminutovka pro domácí. V přesilové hře pěti proti třem se sparťané ubránili při Svobodově střele nad a následné Čermákově dorážce z předbrankového prostoru, kterou v pádu zachytil Pinc. Ale přišlo další vyloučení a tentokrát už Kometa ve dvojnásobné početní výhodě nezaváhala, Jozef Kováčik se od modré trefil přímo do šibenice. To ještě stále nebylo, co se týká vyloučení, vše. Na trestnou lavici putoval k Philippovi i Pilař a Brno, které se poradilo při oddechovém čase, potrestalo i jejich provinění. Znovu prostřednictvím střely Jozefa Kováčika.
Do třetí dvacetiminutovky sice sparťané nastoupili s výhodou jednoho hráče v poli, ale stejně jako v další početní výhodě při vyloučení Petrovického nic kloudného nevymysleli. Ve 46. minutě už však kombinace třetí útočné formace přinesla třetí trefu. Daniel Přibyl se dostal k vyraženému puku po střele Philippa a nekompromisně ho poslal za Trvaje. Blízko pojišťujícímu čtvrtému zásahu byl v další přesilovce opět třetí útok, ale Trvaj udržel kotouč před dotírajícím Rachůnkem i před brankovou čárou.
Agresivní a důslednou hrou se Holešovičtí snažili držet puk co nejdál od své branky a šetřit čas. Několikrát byli díky aktivnímu forčekingu blízko branky, zejména útok Přibyl – Rachůnek - Treille se činil. Závěrečnou power play nakonec Kometě znemožnila čtvrtá útočná formace. Jánský se prohnal do šance zrovna ve chvíli, kdy se Trvaj chystal odjet z branky na střídačku. Sám neuspěl, ale dorážka Miroslava Formana už definitivně potvrdila tříbodové sparťanské vítězství.
Sparta: Pinc - Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Kočí, Philipp, Krstev ★ - Ton, Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - Přibyl, Rachůnek, Treille - Forman, Bahenský, Jánský - Pacovský
Kometa: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Kováčik ★, Malec, M. Hruška, Valach - Dlouhý, Čermák, H. Zohorna - Jakub Svoboda, J. Hruška, T. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal.
Branky a nahrávky: 13. Hlinka (Ton), 30. Krstev (Rachůnek, Treille), 46. Přibyl (Philipp, Rachůnek), 60. Forman (Jánský, Bahenský) - 37. Kováčik (Svoboda), 38. Kováčik (Čermák, Petrovický). Rozhodčí: Hribik, Husička - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Jakub Svoboda 5 min. a do konce utkání, J. Hruška 10 min OT. (oba KOM). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5352. Střely na branku: 30:29 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře