Reklama
reklama

Kometa střílela branky v oslabeních, z Liberce se však vrací bez bodu

Druhou prohru v řadě si připsala brněnská Kometa v úterním zápase. Po domácím utkání se Slavií nestačili Brňané pod Ještědem ani na Bílé Tygry Liberec. Kometa sice šla díky dvěma brankám v oslabení do dvoubrankového vedení, od druhé třetiny však branky padaly pouze za záda Martina Faltera, který dostal v brněnské brance poprvé v letošním ročníku přednost před Jiřím Trvajem. Domácí se nakonec prosadili třikrát, a zajistili si tak stejný počet bodů. Na vítěznou vlnu se Kometa může vrátit v pátek, kdy do KAJOT ARENY přijede tým Zlína.

Pro domácí Bílé Tygry nezačal úterní duel vůbec dobře. A to i přesto, že hned v jeho začátku měli několik možností, v podobě přesilových her, jak se dostat do vedení. Avšak byli to překvapivě brněnští, kterým přišly liberecké početní výhody vhod.

 

V té první sebral nepovedený pas Šmída Svoboda a řítil se osamocen na Pavelce. Jeho nájezdu ale ještě liberecký gólman odolal, to se ovšem nedalo říci o dorážejícím Tomáši Divíškovi, jenž se přiřítil z druhé vlny a otevřel skóre duelu. Netrvalo a situace se prakticky opakovala.

 

Tentokrát nenašla správný cíl přihrávka domácího Nedvěda a skončila znovu na hokejce Jakuba Svobody, tomu se reparát podařil a s Pavelcem si napodruhé poradil sám. Bílí Tygři byli dlouho bezzubí, první větší šanci nabídla spolupráce Filippi Víšek, druhý jmenovaný ale nasměroval kotouč vedle.

 

Pro Severočechy mohlo být i hůře, když, prakticky z protiútoku, orazítkoval Zohorna pravou tyč. Kotouč se ale odrazil mimo branku a skóre se už tak do konce neměnilo. Do druhé třetiny tak vstupovali v lepší náladě hráči Komety, kteří si do ní nesli dvoubrankové vedení.

 

To ale netrvalo dlouho. Liberečtí vstoupili do druhého dějství jako polití živou vodou a tlačili svého soupeře. Vše odstartoval Wayne Simmonds, který na brankovišti nejprve zblokoval střelu Havíře a následně kotouč dopravil do sítě bezmocného Faltera.

 

Následovala početní výhoda a nyní už opravdu na ledě bylo znát, že v přesile jsou domácí. Blízko vyrovnání byl obránce Cebák, jehož dělovka od modré označila břevno. V té samé přesilovce se ale vyrovnání přeci jen urodilo. Víšek našel na kruhu číhajícího Michala Bulíře a ten procedil kotouč mezi Falterovými betony.

 

Poté přišla i jedna nehezká situace. Pronikajícího Radka Dlouhého zastavil na modré Derner, avšak učinil tak hodně ošklivým zákrokem, kdy jej zasáhl tvrdě do hlavy. Brněnský útočník musel ledovou plochu opustit na nosítkách a do dalšího průběhu už nezasáhl. Stejně tak Derner, jenž vyfasoval trest ve hře a také Valábik, který svého spoluhráče mstil pěstmi a inkasoval trest do konce utkání.

 

To bylo ze druhé třetiny prakticky vše, jelikož dalších akcí, které by zaváněly změnou skóre jsme se nedočkali. Závěrečných dvacet minut řádné hrací doby tak začínalo za stejného stavu pro oba celky, alespoň tedy co se skóre týkalo, psychická výhoda byla jistě na domácí straně.

 

V začátku třetí třetiny se Tygrům podařilo navázat na zlepšení ze třetiny druhé a brzy to potvrdili i gólově. V přesilové hře vypálil od modré Šmíd a do jeho střely vložil hůl Wayne Simmonds, který puk usměrnil zcela mimo dosah gólmana. Vzhledem k výšce letícího kotouče, se ale rozhodčí jel poradit s kolegou u videa a po celkem dlouhém telefonátu se rozhodl trefu uznat.

 

Liberečtí mohli vedení rychle navýšit. Jenže Víšek z brankoviště trefil jen beton Faltera. Po kratší pauze, kdy se toho moc neudálo se v tutové šanci ocitli také hosté. To když se Erat dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a napálil ho na branku. Pavelec ale i přes fakt, že po předchozím zákroku stále ležel, dokázal zasáhnout a dělovku vytěsnil.

 

Třetí třetina neubrala v tempu ani v dalším průběhu. Kudrna vyslal Galamboše, který po pravé straně vlétl do třetiny a předkládal kotouč ještě na druhé křídlo, kde si najížděl Víšek. Kotouč ale dostal na brusle a než si jej stačil srovnat, bylo po šanci.

 

V samém závěru sahala Kometa po vyrovnání, pomohla jim k tomu i přesilová hra. Petrovický se proháčkoval až před Pavelce, ale z nadějné pozice trefil jen hruď domácího gólmana. Poskakující kotouč následně Čakajík odpálil z brankoviště.

 

Ještě větší šance ale přišla pouhé dvě vteřiny před koncem duelu. Jakub Svoboda se dostal ke kotouči v blízkosti brankoviště a nasměroval jej pouze do tyče, Kometu tak od bodu za remízu dělilo pár centimetrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře