Reklama
reklama

Kometa stále suverénní! Výhra v Třinci ji katapultovala na první místo

Úspěšný vstup do nové sezóny zažívají hokejisté brněnské Komety. Ve třetím zápase na ledě třineckých Ocelářů se jim podařilo znovu zvítězit a díky zaváhání Plzně a Vítkovic vévodí s plným počtem bodů tabulce Tipsport extraligy. Další souboj čeká na modrobílé již v neděli, do jihomoravské metropole míří pražská Slavia.

Oceláři v souboji s brněnskou Kometou představili i svou jedinou posilu ze zámoří Rostislava Kleslu, ten se ale v úvodním dějství duelu třetího kola pod Javorovým spíše jen rozkoukával. První třetinu začali šancemi Oceláři, když Trvaje neprostřelil Varaďa (trefil jej ránou z první do masky), ani Polanský, jež se prokličkoval do šance přes obránce Valábika.

Na začátku sedmé minuty se neujala ani dvojšance domácího obránce Hrabala, který nejprve ideální pobídku od Růžičky nasměroval těsně vedle a pak po zmatku před brankou nedokázal procedit puk za ležícího Trvaje, jenž tak vysekl parádní zákrok. Skóre první třetiny určil následný protiútok, když domácího Hamerlíka prostřelil ránou do horních partií branky Hynek Zohorna. Výsledkem úvodních dvaceti minut nepohnuly ani dvě přesilovky Třince a jedna Komety Brno. Hosté byli ve své početní převaze blízko navýšení skóre, nejvíc po gólu volala Petrovického dorážka Malcovy střely od modré. Ta ale skončila na zadním plexiskle.

 

Úvod prostředního dějství příliš pohledného hokeje nepřinesl. Tento stav trval zhruba do 26. minuty. Vyloučen byl hostující Čermák a domácí přesilovka, byť se v nich dopustili několika chyb a možná více času strávili mimo útočné pásmo, postavila na nohy. Do šance jeden na jednoho proti Trvajovi se totiž probil třinecký kanonýr Martin Růžička a střelou nad vyrážečku hostující brankářské jedničky se nemýlil – 1:1. Domácí pak ustáli ve druhé třetině ojedinělou o to ale větší šanci hostů, když ani dva pokusy na překonání Hamerlíka nestačily Róbertu Petrovickému. Oceláři skóre otočili v další přesilovce, když ránu Lukáše Zíba od modré dorazil do poloodkryté branky Radek Bonk.

 

Hosté v té době byli v útlumu, na koně je vrátili sami Třinečtí. Po faulu Květoně v útočném pásmu dostali přesilovou hru i Brněnští. Kometa svého soupeře dokázala zmáčknout před vlastní brankou a vše rezultovalo v bombu kapitána Radima Bičánka od modré, jež napnuta síť za Hamerlíkem. Zhruba minutu před koncem třetiny zužitkovali hosté rychlý kontr po ztrátě puku domácích. Tomáš Svoboda zavezl puk do útočného pásma, počkal, až se situace vyvine tak, že Jan Hruška bude mít výbornou pozici. Hruška dostal puk mezi kruhy a Hamerlíka prostřelil mezi betony.

 

Závěrečná část se nesla ve znamení snahy domácích aspoň vyrovnat průběh zápasu. Největší šance si Oceláři nepřipravili až na závěrečný tlak, který Kometa dokázala prakticky stoprocentně eliminovat, výsledek duelu měli Třinečtí šanci zkorigovat ještě dříve. Nejprve ve 48. minutě při vyloučení Erata usměrnil domácí kapitán Bonk puk do Trvajova brankoviště ani nevěděl jak, hostující hvězda na pozici gólmanské jedničky však kus černé gumy udržel před brankovou čárou. Aspoň toto zjistil hlavní rozhodčí Blecha při konzultaci s videem. O další minutu později Hrabal ukončil mohutné obléhání Trvajovy branky, ale i on neuspěl.

 

Ve druhé části posledního dějství dokázali hráči Komety tlak Ocelářů účinně eliminovat. V dobré šanci se ještě objevil například Klimenta, ale také na druhé straně Hořava s Holcem. Duel definitivně rozhodla poslední minuta. Vyloučen byl na straně hostů Valach, Oceláři to zkusili v šesti proti čtyřem. Radek Bonk ale vyhrál buly tak kuriózním způsobem, že po letu vysoko ve vzduchu touš padl přímo do třinecké branky. Za střelce posledního gólu byl určen Leoš Čermák. Vicemistři z jarního play-off tak vezou do KAJOT ARENY vítězství v poměru 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře