Reklama
reklama

Kometa si v play-out připsala první prohru, podlehla Liberci 0:2

Skupina o udržení se začíná poměrně slušně zamotávat. Karlovy Vary, které měly pětibodový náskok dnes doma podlehly Chomutovu 5:6 a tento výsledek byla výzva pro Liberec, jenž se mohl Energii dotáhnout na dva body. Také se tak stalo, Kometu porazil bezpečně 2:0 a stále má reálnou šanci na záchranu. Brňané nevstřelili ani branku a jejich střelecké trápení a nelichotivé výkony na venkovních hřištích pokračují.

Začátek utkání byl velmi ostrý. Hned v prvních sekundách hry se dostali do šance hráči Komety, konkrétně Leoš Čermák, avšak liberecká obrana zabránila rychlému inkasování. Po půl minutě první třetiny přišla šance pro Liberec v podobě přesilové hry, kterou ale Tygři nevyužili.
V první třetině byl k vidění velmi svižný hokej plný šancí. Více šancí měli brněnští hráči, ale Marek Schwarz v liberecké kleci domácí tým podržel. Miroslav Holec, Patrik Lušňák nebo Vojtěch Němec postupně prověřili libereckého gólmana, ten ovšem vytáhl několik skvělých zákroků. Úvodní část také provázela mnohá vyloučení, ale nebezpečnější byl návrat vyloučených hráčů z tresné lavice. To předvedl Jozef Kováčik, jenž ulovil puk ve středním pásmu a udělal si výlet k Schwarzovi.
Během druhé třetiny tempo hry upadalo, ale na šancích to neubralo. Jakub Svoboda na straně hostů opět protáhl Schwarze. Na to odpověděl na druhé straně Petr Nedvěd, ovšem i Jiří Trvaj ve svatyni Komety byl stále nepřekonán. Velkou šanci udělal Radek Duda svým oponentům, když se nechal na čtyři minuty vyloučit. Domácí tým ale předvedl ukázkovou hru v oslabení a k velkým šancím Brňany nepustil.
Poté, co se Duda vrátil zpět na led, tak si udělal šanci, ale nedokázal puk nasměrovat. Až v závěru třetiny padl první gól utkání. Na konto si ho připsali domácí hráči. Rozhodčí již signalizovali trest pro Kometu a Tygři dostali výhodu. Tomáš Urban poslal puk do prostoru před brankou, kde ho našel bek Jan Výtisk a připsal si první gól v sezóně - 1:0.
Třetí část znamenala pro domácí tým udržet hubený náskok a pro hosty vyrovnat. To zkoušelo duo Leoš Čermák – Roman Erat, ale nedokázali prostřelit Schwarze. Střelu branky navíc komplikovala i vyloučení na straně hostů. Tygři také dobře bránili a drželi si puk na svých holích, nedovolili svým oponentům založit útok. Navíc si domácí hráči vytvořili již dvoubrankový náskok. Petr Nedvěd v rychlém protiútoku přesně zasáhl Trvajovu branku – 2:0.
Kometě se však poštěstilo, Radek Duda se na konci třetí třetiny nechal vyloučit a Brněnští zkoušeli hru bez brankáře, tudíž šest na čtyři. I přes mnohé šance tento tah nevyšel a tři body si nechali na svém ledě domácí.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Dušek, Nedvěd (C), Duda - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, Urban, Špaček.

 

Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, Čermák (C), Burian - T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer.

 

Branky a nahrávky: 38. Výtisk (T. Urban, Nedvěd), 56. Nedvěd (Dušek, Duda). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:5, navíc T. Svoboda 10 minut OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 5560. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře