Reklama
reklama

Kometa si v play-out připsala první prohru, podlehla Liberci 0:2

Skupina o udržení se začíná poměrně slušně zamotávat. Karlovy Vary, které měly pětibodový náskok dnes doma podlehly Chomutovu 5:6 a tento výsledek byla výzva pro Liberec, jenž se mohl Energii dotáhnout na dva body. Také se tak stalo, Kometu porazil bezpečně 2:0 a stále má reálnou šanci na záchranu. Brňané nevstřelili ani branku a jejich střelecké trápení a nelichotivé výkony na venkovních hřištích pokračují.

Začátek utkání byl velmi ostrý. Hned v prvních sekundách hry se dostali do šance hráči Komety, konkrétně Leoš Čermák, avšak liberecká obrana zabránila rychlému inkasování. Po půl minutě první třetiny přišla šance pro Liberec v podobě přesilové hry, kterou ale Tygři nevyužili.
V první třetině byl k vidění velmi svižný hokej plný šancí. Více šancí měli brněnští hráči, ale Marek Schwarz v liberecké kleci domácí tým podržel. Miroslav Holec, Patrik Lušňák nebo Vojtěch Němec postupně prověřili libereckého gólmana, ten ovšem vytáhl několik skvělých zákroků. Úvodní část také provázela mnohá vyloučení, ale nebezpečnější byl návrat vyloučených hráčů z tresné lavice. To předvedl Jozef Kováčik, jenž ulovil puk ve středním pásmu a udělal si výlet k Schwarzovi.
Během druhé třetiny tempo hry upadalo, ale na šancích to neubralo. Jakub Svoboda na straně hostů opět protáhl Schwarze. Na to odpověděl na druhé straně Petr Nedvěd, ovšem i Jiří Trvaj ve svatyni Komety byl stále nepřekonán. Velkou šanci udělal Radek Duda svým oponentům, když se nechal na čtyři minuty vyloučit. Domácí tým ale předvedl ukázkovou hru v oslabení a k velkým šancím Brňany nepustil.
Poté, co se Duda vrátil zpět na led, tak si udělal šanci, ale nedokázal puk nasměrovat. Až v závěru třetiny padl první gól utkání. Na konto si ho připsali domácí hráči. Rozhodčí již signalizovali trest pro Kometu a Tygři dostali výhodu. Tomáš Urban poslal puk do prostoru před brankou, kde ho našel bek Jan Výtisk a připsal si první gól v sezóně - 1:0.
Třetí část znamenala pro domácí tým udržet hubený náskok a pro hosty vyrovnat. To zkoušelo duo Leoš Čermák – Roman Erat, ale nedokázali prostřelit Schwarze. Střelu branky navíc komplikovala i vyloučení na straně hostů. Tygři také dobře bránili a drželi si puk na svých holích, nedovolili svým oponentům založit útok. Navíc si domácí hráči vytvořili již dvoubrankový náskok. Petr Nedvěd v rychlém protiútoku přesně zasáhl Trvajovu branku – 2:0.
Kometě se však poštěstilo, Radek Duda se na konci třetí třetiny nechal vyloučit a Brněnští zkoušeli hru bez brankáře, tudíž šest na čtyři. I přes mnohé šance tento tah nevyšel a tři body si nechali na svém ledě domácí.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Dušek, Nedvěd (C), Duda - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, Urban, Špaček.

 

Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, Čermák (C), Burian - T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer.

 

Branky a nahrávky: 38. Výtisk (T. Urban, Nedvěd), 56. Nedvěd (Dušek, Duda). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:5, navíc T. Svoboda 10 minut OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 5560. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře