Reklama
reklama

Kometa si v play-out připsala první prohru, podlehla Liberci 0:2

Skupina o udržení se začíná poměrně slušně zamotávat. Karlovy Vary, které měly pětibodový náskok dnes doma podlehly Chomutovu 5:6 a tento výsledek byla výzva pro Liberec, jenž se mohl Energii dotáhnout na dva body. Také se tak stalo, Kometu porazil bezpečně 2:0 a stále má reálnou šanci na záchranu. Brňané nevstřelili ani branku a jejich střelecké trápení a nelichotivé výkony na venkovních hřištích pokračují.

Začátek utkání byl velmi ostrý. Hned v prvních sekundách hry se dostali do šance hráči Komety, konkrétně Leoš Čermák, avšak liberecká obrana zabránila rychlému inkasování. Po půl minutě první třetiny přišla šance pro Liberec v podobě přesilové hry, kterou ale Tygři nevyužili.
V první třetině byl k vidění velmi svižný hokej plný šancí. Více šancí měli brněnští hráči, ale Marek Schwarz v liberecké kleci domácí tým podržel. Miroslav Holec, Patrik Lušňák nebo Vojtěch Němec postupně prověřili libereckého gólmana, ten ovšem vytáhl několik skvělých zákroků. Úvodní část také provázela mnohá vyloučení, ale nebezpečnější byl návrat vyloučených hráčů z tresné lavice. To předvedl Jozef Kováčik, jenž ulovil puk ve středním pásmu a udělal si výlet k Schwarzovi.
Během druhé třetiny tempo hry upadalo, ale na šancích to neubralo. Jakub Svoboda na straně hostů opět protáhl Schwarze. Na to odpověděl na druhé straně Petr Nedvěd, ovšem i Jiří Trvaj ve svatyni Komety byl stále nepřekonán. Velkou šanci udělal Radek Duda svým oponentům, když se nechal na čtyři minuty vyloučit. Domácí tým ale předvedl ukázkovou hru v oslabení a k velkým šancím Brňany nepustil.
Poté, co se Duda vrátil zpět na led, tak si udělal šanci, ale nedokázal puk nasměrovat. Až v závěru třetiny padl první gól utkání. Na konto si ho připsali domácí hráči. Rozhodčí již signalizovali trest pro Kometu a Tygři dostali výhodu. Tomáš Urban poslal puk do prostoru před brankou, kde ho našel bek Jan Výtisk a připsal si první gól v sezóně - 1:0.
Třetí část znamenala pro domácí tým udržet hubený náskok a pro hosty vyrovnat. To zkoušelo duo Leoš Čermák – Roman Erat, ale nedokázali prostřelit Schwarze. Střelu branky navíc komplikovala i vyloučení na straně hostů. Tygři také dobře bránili a drželi si puk na svých holích, nedovolili svým oponentům založit útok. Navíc si domácí hráči vytvořili již dvoubrankový náskok. Petr Nedvěd v rychlém protiútoku přesně zasáhl Trvajovu branku – 2:0.
Kometě se však poštěstilo, Radek Duda se na konci třetí třetiny nechal vyloučit a Brněnští zkoušeli hru bez brankáře, tudíž šest na čtyři. I přes mnohé šance tento tah nevyšel a tři body si nechali na svém ledě domácí.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Dušek, Nedvěd (C), Duda - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, Urban, Špaček.

 

Kometa: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, Čermák (C), Burian - T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer.

 

Branky a nahrávky: 38. Výtisk (T. Urban, Nedvěd), 56. Nedvěd (Dušek, Duda). Rozhodčí: Turčan, Homola - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:5, navíc T. Svoboda 10 minut OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 5560. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře