Reklama
reklama

Kometa se dokázala dostat z kritické situace, v nájezdech ale neuspěla

Ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny duelu proti Litvínovu Kometa prohrávala o dvě branky. Vše vypadalo beznadějně, ale Jihomoravané předvedli skvělou koncovku a dokázali vyrovnat na 3:3. V prodloužení pak byli domácí aktivnější a nedovolili soupeři ani jednu střelu na bránu. Nakonec rozhodovaly samostatně nájezdy, ve kterých ve čtvrté sérii rozhodl Lukeš.

Kometě by se velmi hodilo, pokud by do zápasu vstoupila nejlépe gólem. To se však nestalo, domácí úvod utkání zaspali, vůbec se jim nedařila rozehrávka a o plynulém přechodu přes střední pásmo si mohli nechat zdát. Několik přihrávek skončilo na zakázaném uvolnění, a to byla předzvěst první gólu zápasu. Litvínov totiž po jednom z icingů vyhrál vhazování a Juraj Majdan se trefil přesně pod levou ruku Trvaje.
Jihomoravané dlouho nemohli najít na soupeře recept. Litvínov se nikam nehnal a vyčkával, co Brno předvede. Domácím ale nakonec pomohla přesilová hra. Od modré se do puku opřel Kováčik a brankář Francouz vyrazil puk jen vedle sebe a Róbert Petrovický měl v 19. minutě jednoduchou práci.
Druhé dějství bylo co do zajímavosti asi nejméně atraktivní z celého utkání. Kometa měla dvě velmi dobré šance. V 29. minutě byl Petrovický úplně sám před bránou, ale jeho teč Francouz pokryl, stejně tak jako šanci Hynka Zohorny, kterému ale zakončení příliš nevyšlo. Litvínov si schoval svoji největší možnost na přesilovku pět na tři. Hübl pálil z místa u pravé tyče, ale Trvaj měl u ní beton včas.
Na začátku třetí části dohrával Litvínov přesilovku z konce druhé třetiny a dokázal ji využít. František Lukeš se trefil ostrou střelou příklepem. Vyrovnání měl ve 44. minutě na holi Zohorna, ale Kometa nedokázala proměňovat vyložené šanci a ani Zohornovi nebylo přáno.
Když pak ve 47. minutě skóroval střelou pod břevno z přečíslení Kamil Piroš, zdálo se, že je po utkání. Domácím se totiž následně vůbec nic nedařilo a vypadalo to na jeden velký zmar. Brněnští hráči to však nezabalili a v 58. minutě vykřesal jiskřičku naděje svým druhým gólem v zápase Róbert Petrovický. Kometu gól nakopl a při hře bez brankáře se dočkala i kýženého vyrovnání, když Jan Hruška chytře poslal puk o gólmana Francouze do sítě.
V prodloužení měli více ze hry i díky dvěma přesilovkám Brněnští, ale opět nedokázali v rozhodující gól přetavit vyložené šance. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Po třech sériích se všichni hráči trefili. V té čtvrté ale neuspěl Róbert Petrovický, po něm naopak František Lukeš trefil přesně a zařídil Litvínovu druhý bod.
Kometa: Trvaj (4. nájezd Falter) - Žižka, Dujsík, Švrček, Bičánek (C), Kováčik, Malec, Valach, Hruška Milan - Zohorna Hynek, Čermák, Hruška Jan - Svoboda Tomáš, Lušňák, Dlouhý - Erat, Petrovický ★, Holec
Litvínov: Francouz - Kubát, Kousalík, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Jareš, Posmyk - Majdan, Hübl (C), Lukeš ★ - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný Roman - Baláž, Smolka, Bojer.
Branky a nahrávky: 19. Petrovický (Kovačík, T. Svoboda), 58. Petrovický (Erat, Malec), 59. J. Hruška (Kováčik) - 3. Majdan (Hübl), 41. Lukeš (Kubát), 47. Piroš (Martynek, Ručinský), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Šindler, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:13. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3. 3:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře