Reklama
reklama

Kometa s Berlínem zaspala úvod druhé třetiny a domů se vrací s prázdnou

Ani na druhý pokus to omlazenému výběru trenéra Zdeňka Venery nevyšlo. Kometa ve svém druhém vystoupení v neděli 19.8. v rámci European Trophy nezvládla nástup do druhé třetiny, od soupeře z Berlína inkasovala tři branky v rozpětí dvou minut a s výsledkem se jí již nic nepodařilo udělat. I přes zlepšení oproti zápasu s Hamburgem nezvládla Kometa souboj s úřadujícím německým mistrem a na první body v letním poháru si ještě bude muset počkat.

Úvod utkání Komety s německým Eisbärenem Berlín začal v klidném tempu, oba celky jako kdyby vyčkávaly, s čím vyrukuje do boje jejich soupeř. Do první vážné šance se dostal až v sedmé minutě domácí Rankel, který sám proti Falterovi neusměrnil puk přesně. Ihned nato dostali domácí hokejisté příležitost přesilové hry, kterou po necelé půlminutě zužitkovali. Po dvou rychlých přihrávkách se k puku na modré dostal Matt Foy, který střelou mezi betony nedal Falterovi šanci – 1:0.

 

Kometa mohla chvíli po polovině prvního dějství vyrovnat, trio Divíšek, Tomáš Svoboda a Dočekal však nedokázalo dostat puk za rozhozeného gólmana Berlína Zeppa. Aby toho nebylo pro Brněnské málo, nová modrobílá akvizice Boris Valábik dohrál za bránou domácích Dominika Bielkeho, za což vyfasoval od rozhodčích trest pěti minut a do konce utkání. Kometa však dlouhé oslabení již přestála bez ztráty kytičky.

Chvíli před první sirénou mohl vyrovnat Hynek Zohorna, mladý brněnský útočník však jen z pozice mezi kruhy trefil tvrdou pumelenicí levou tyč Zeppovy brány. První třetina tedy skončila těsným vedením domácího Berlína.

 

Začátek druhého dějství ale Kometa radikálně zaspala a po zásluze byla potrestána. Po necelé minutě se prosadil Jimmy Sharrow, po další to byl Tyson Mulock, který vytěžil z přihrávky zpoza brány maximum, tři góly v rozmezí dvou minut pak završil Mark Kattic, který opět dostal přihrávku zpoza brány a prostřelil Faltera mezi betony – 4:0.

 

Opařená Kometa najednou nevěděla kam dříve skočit a jen díky několika zákrokům Faltera neinkasovala další branky. Brněnský strážce brankoviště zlikvidoval jasné pokusy Christensena a Kattice, na nešťastný odraz od Kadelovy brusle po přihrávce Matta Foye byl ale už krátký. Puk se odrazil od bruslí brněnského obránce přímo mezi Falterovy betony – 5:0. Další branka již do konce třetiny nepadla, blízko k ní ale měl domácí Haas, jehož brejk ve vlastním oslabení skončil na betonech pozorného Faltera.

 

S cílem překonat gólmana Zeppa vstoupili brněnští hokejisté do posledního dějství. Blízko tomuto přání byl z kraje třetiny Radek Dlouhý, po natlačení se před gólmana Berlína však trefil pouze výstroj německého strážce brány. Další brněnské pokusy pak nebyly příliš přesnější. A tak přišla šestá branka v síti Martina Faltera. Matt Foy opět spíše jen hledal volného spoluhráče před bránou, puk se ale od Brněnských došoural za záda gólmana Komety a německý útočník mohl slavit hattrick – 6:0. Jeho oslavy byly vzápětí narušeny prvním brankovým úspěchem Komety. Ve vlastním oslabení ujel všem soupeřům Miroslav Holec a sám proti Zeppovi si s kličkou do forhendu s přehledem poradil – 6:1. Tím také celé utkání skončilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře