Reklama
reklama

Kometa přetlačila v nájezdech Plzeň a ukončila dlouhé čekání na výhru

Osm a dost. Brněnská Kometa přerušila nelichotivě se vyhlížející černou sérii a v domácím zápase s lídrem tabulky konečně zvítězila, stalo se tak přesně po měsíci. Duel s Plzní byl dlouhou dobu vyrovnaný, hrál se aktivní hokej, který musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil brněnský Tomáš Svoboda a rozpoutal v KAJOT ARENĚ bouři radosti.

V první třetině diváci branku v brněnské KAJOT ARENĚ neviděli, mohli ovšem sledovat pěkný a svižný hokej s několika šancemi na obou stranách. První vážnou příležitost měl po úvodním oťukávání v polovině třetiny brněnský Tomáš Svoboda, přesný Petrovického pas však poslal jen do plzeňského gólmana Mazance. Stejný osud potkala i šance slovenského beka ve službách Komety Kováčika, který si též vylámal zuby na mladém plzeňském brankáři.

 

Na konci prvního dějství však mohli jít do vedení hráči Škodovky. Po skončené přesilovce Komety se v samotném závěru dral do šance Slovák, u vyhozeného puku byl ale o kousek rychleji brněnský bek Žižka a před hrozícím nebezpečím ho rychle odpálil pryč.

 

Do druhého dějství vstoupili Brňané aktivněji, Petrovický byl sám před Mazancem, dvakrát však poslal puk jen do plzeňského brankáře. V polovině třetiny se hosté radovali ze vstřelené branky, tu však rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa neuznal, protože puk nepřešel po Dvořákově šanci brankovou čáru.

 

Branka ve druhé části už ale nakonec padla. Během přesilové hry Plzně unikli brněnští Radek Dlouhý s Tomášem Svobodou a druhý jmenovaný po pěkném individuálním obejití posledního plzeňského beka rozvlnil síťku za plzeňským mladíkem – 1:0. Domácí mohli své vedení dokonce navýšit, nutno podotknout, že opět v oslabení, Bičánek však po přihrávce od Svobody trefil jen Mazance. Do kabin se ale nešlo za vedení domácího celku, minutu a půl před druhou sirénou se do šance prodral Jan Kovář a střelou k tyči překonal Trvaje – 1:1.

 

Do třetí třetiny si přenesli hosté přesilovou hru za bitku Dlouhého se St. Pierrem ihned po druhé siréně. Ta se jim také rychle podařila zužitkovat, když se z pravého křídla prosadil Václav Pletkastřelou mezi betony Trvaje – 1:2. Branka hosty nakopla a Kometa s nimi měla dlouhou dobu plné ruce práce.

 

Ve čtyřiačtyřicáté minutě narazil Tomáš Frolo na mantinel Petrovického, který v zápase kvůli zranění dohrál. Plzeňský hráč byl za svůj počin ohodnocen pětiminutovým trestem a do konce utkání, Kometě se však nepodařilo nabídnutou příležitost zužitkovat. Přesto se vyrovnávací branky nakonec dočkali. Jan Hruška tečoval před bránou šikovně Čermákovo nahození a nakopl Brňany k obratu – 2:2.

Do závěrečné sirény měly ještě oba celky zajímavé šance, branka v nich ale nepadla. Vampola nejprve tečoval těsně mimo Vlasákovo nahození, pět minut před koncem nastřelil brněnský obránce tyčku. Utkání tedy šlo do prodloužení, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři, branku ze hry ale již brněnská hala neviděla.

 

V samostatných nájezdech se rozhodovalo až ve třetí sérii. Brněnský Tomáš Svoboda prostřelil ze svého rozjezdu Mazance, na druhé straně vychytal Trvaj Pletku a rozpoutal oslavy v brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa přesně po měsíci poznala pocit vítězství.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře