Reklama
reklama

Kometa přetlačila v nájezdech Plzeň a ukončila dlouhé čekání na výhru

Osm a dost. Brněnská Kometa přerušila nelichotivě se vyhlížející černou sérii a v domácím zápase s lídrem tabulky konečně zvítězila, stalo se tak přesně po měsíci. Duel s Plzní byl dlouhou dobu vyrovnaný, hrál se aktivní hokej, který musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil brněnský Tomáš Svoboda a rozpoutal v KAJOT ARENĚ bouři radosti.

V první třetině diváci branku v brněnské KAJOT ARENĚ neviděli, mohli ovšem sledovat pěkný a svižný hokej s několika šancemi na obou stranách. První vážnou příležitost měl po úvodním oťukávání v polovině třetiny brněnský Tomáš Svoboda, přesný Petrovického pas však poslal jen do plzeňského gólmana Mazance. Stejný osud potkala i šance slovenského beka ve službách Komety Kováčika, který si též vylámal zuby na mladém plzeňském brankáři.

 

Na konci prvního dějství však mohli jít do vedení hráči Škodovky. Po skončené přesilovce Komety se v samotném závěru dral do šance Slovák, u vyhozeného puku byl ale o kousek rychleji brněnský bek Žižka a před hrozícím nebezpečím ho rychle odpálil pryč.

 

Do druhého dějství vstoupili Brňané aktivněji, Petrovický byl sám před Mazancem, dvakrát však poslal puk jen do plzeňského brankáře. V polovině třetiny se hosté radovali ze vstřelené branky, tu však rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa neuznal, protože puk nepřešel po Dvořákově šanci brankovou čáru.

 

Branka ve druhé části už ale nakonec padla. Během přesilové hry Plzně unikli brněnští Radek Dlouhý s Tomášem Svobodou a druhý jmenovaný po pěkném individuálním obejití posledního plzeňského beka rozvlnil síťku za plzeňským mladíkem – 1:0. Domácí mohli své vedení dokonce navýšit, nutno podotknout, že opět v oslabení, Bičánek však po přihrávce od Svobody trefil jen Mazance. Do kabin se ale nešlo za vedení domácího celku, minutu a půl před druhou sirénou se do šance prodral Jan Kovář a střelou k tyči překonal Trvaje – 1:1.

 

Do třetí třetiny si přenesli hosté přesilovou hru za bitku Dlouhého se St. Pierrem ihned po druhé siréně. Ta se jim také rychle podařila zužitkovat, když se z pravého křídla prosadil Václav Pletkastřelou mezi betony Trvaje – 1:2. Branka hosty nakopla a Kometa s nimi měla dlouhou dobu plné ruce práce.

 

Ve čtyřiačtyřicáté minutě narazil Tomáš Frolo na mantinel Petrovického, který v zápase kvůli zranění dohrál. Plzeňský hráč byl za svůj počin ohodnocen pětiminutovým trestem a do konce utkání, Kometě se však nepodařilo nabídnutou příležitost zužitkovat. Přesto se vyrovnávací branky nakonec dočkali. Jan Hruška tečoval před bránou šikovně Čermákovo nahození a nakopl Brňany k obratu – 2:2.

Do závěrečné sirény měly ještě oba celky zajímavé šance, branka v nich ale nepadla. Vampola nejprve tečoval těsně mimo Vlasákovo nahození, pět minut před koncem nastřelil brněnský obránce tyčku. Utkání tedy šlo do prodloužení, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři, branku ze hry ale již brněnská hala neviděla.

 

V samostatných nájezdech se rozhodovalo až ve třetí sérii. Brněnský Tomáš Svoboda prostřelil ze svého rozjezdu Mazance, na druhé straně vychytal Trvaj Pletku a rozpoutal oslavy v brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa přesně po měsíci poznala pocit vítězství.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře