Reklama
reklama

Kometa přetlačila v nájezdech Plzeň a ukončila dlouhé čekání na výhru

Osm a dost. Brněnská Kometa přerušila nelichotivě se vyhlížející černou sérii a v domácím zápase s lídrem tabulky konečně zvítězila, stalo se tak přesně po měsíci. Duel s Plzní byl dlouhou dobu vyrovnaný, hrál se aktivní hokej, který musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil brněnský Tomáš Svoboda a rozpoutal v KAJOT ARENĚ bouři radosti.

V první třetině diváci branku v brněnské KAJOT ARENĚ neviděli, mohli ovšem sledovat pěkný a svižný hokej s několika šancemi na obou stranách. První vážnou příležitost měl po úvodním oťukávání v polovině třetiny brněnský Tomáš Svoboda, přesný Petrovického pas však poslal jen do plzeňského gólmana Mazance. Stejný osud potkala i šance slovenského beka ve službách Komety Kováčika, který si též vylámal zuby na mladém plzeňském brankáři.

 

Na konci prvního dějství však mohli jít do vedení hráči Škodovky. Po skončené přesilovce Komety se v samotném závěru dral do šance Slovák, u vyhozeného puku byl ale o kousek rychleji brněnský bek Žižka a před hrozícím nebezpečím ho rychle odpálil pryč.

 

Do druhého dějství vstoupili Brňané aktivněji, Petrovický byl sám před Mazancem, dvakrát však poslal puk jen do plzeňského brankáře. V polovině třetiny se hosté radovali ze vstřelené branky, tu však rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa neuznal, protože puk nepřešel po Dvořákově šanci brankovou čáru.

 

Branka ve druhé části už ale nakonec padla. Během přesilové hry Plzně unikli brněnští Radek Dlouhý s Tomášem Svobodou a druhý jmenovaný po pěkném individuálním obejití posledního plzeňského beka rozvlnil síťku za plzeňským mladíkem – 1:0. Domácí mohli své vedení dokonce navýšit, nutno podotknout, že opět v oslabení, Bičánek však po přihrávce od Svobody trefil jen Mazance. Do kabin se ale nešlo za vedení domácího celku, minutu a půl před druhou sirénou se do šance prodral Jan Kovář a střelou k tyči překonal Trvaje – 1:1.

 

Do třetí třetiny si přenesli hosté přesilovou hru za bitku Dlouhého se St. Pierrem ihned po druhé siréně. Ta se jim také rychle podařila zužitkovat, když se z pravého křídla prosadil Václav Pletkastřelou mezi betony Trvaje – 1:2. Branka hosty nakopla a Kometa s nimi měla dlouhou dobu plné ruce práce.

 

Ve čtyřiačtyřicáté minutě narazil Tomáš Frolo na mantinel Petrovického, který v zápase kvůli zranění dohrál. Plzeňský hráč byl za svůj počin ohodnocen pětiminutovým trestem a do konce utkání, Kometě se však nepodařilo nabídnutou příležitost zužitkovat. Přesto se vyrovnávací branky nakonec dočkali. Jan Hruška tečoval před bránou šikovně Čermákovo nahození a nakopl Brňany k obratu – 2:2.

Do závěrečné sirény měly ještě oba celky zajímavé šance, branka v nich ale nepadla. Vampola nejprve tečoval těsně mimo Vlasákovo nahození, pět minut před koncem nastřelil brněnský obránce tyčku. Utkání tedy šlo do prodloužení, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři, branku ze hry ale již brněnská hala neviděla.

 

V samostatných nájezdech se rozhodovalo až ve třetí sérii. Brněnský Tomáš Svoboda prostřelil ze svého rozjezdu Mazance, na druhé straně vychytal Trvaj Pletku a rozpoutal oslavy v brněnské KAJOT ARENĚ. Kometa přesně po měsíci poznala pocit vítězství.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře