Reklama
reklama

Kometa předvedla zlepšený výkon, přesto v neděli prohrála po nájezdech

Bez nemocného Jozefa Kováčika nastoupila Kometa ke svému čtvrtému utkání v rámci European Trophy. Po třech prohrách chtěla napravit předchozí nezdary a pomoci ji k tomu měla i uzdravená dvojice Čermák s Němcem. Příchod obou hráčů hodně oživil hru Brňanů.

Ti předvedli bojovný hokej a proti svěřencům bývalého reprezentačního kouče Finska Hannu Aravirtovi získali alespoň bod. Mohli sice rozhodnout v řádné hrací době a získat i body tři, ale utkání dospělo do nájezdů, kde jedinou trefu do sítě Faltera zařídil Kähkoönen.

 

Kometa vstupovala do zápasu s vědomím, že by konečně ráda udělala nějaký dobrý výsledek v letním přípravném turnaji European Trophy. Pomoci ji k tomu měla dvojice Čermák s Němcem. Jenže vznikla mezera pro změnu v obraně, kde chyběl nemocný Jozef Kováčik. Lépe přesto začala Kometa, která poprvé ohrozila Karhunena útočníkem Eratem. Finský brankář byl ale připraven. V opatrné první třetině moc šancí k vidění nebylo, na Faltera vypálil lehoučce Donsoi, nic vážného se před brněnskou bránu nekonalo.

 

Až v závěru první třetiny se diváci dočkali dvou gólových šancí. Nejprve se na straně hostů prosazoval v přesilovce Lehtonen, ale nesedlo mu zakončení. Stejně tak dopadl v samotném závěru úvodní třetiny Zohorna, který trefil přesunujícího se finského gólmana. První třetina 0:0.

Ve druhé části jsme stále sledovali pohledný, avšak neustále vyrovnaný hokej. Na vážnější šance se čekalo do poloviny zápasu. Leoš Čermák mohl poprvé překonat Karhunena, byla před ním prázdná brána, ale nakonec se kotouč vykutálel mimo svatyni. Pak se do několika šancí tlačili hosté, leč Falter měl svůj den a Kometu v důležitých momentech podržel.

 

Běžela pětatřicátá minuta a 1546 diváků se mohlo poprvé radovat. Bičánek nahodil kotouč na bránu, kde jej tečoval Leoš Čermák a bylo 1:0. Vedení Brňanům však vydrželo pouze necelé čtyři minuty. Z levé strany kruhu nahrával Ohtamma a našel před bránou osamoceného Jari Viuhkolu. Ten se po dorážce před Falterem nemýlil - 1:1. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

 

Třetí část nabídla nejvíce vzruchu před oběma brankami. Hned v úvodu se v dohrávané přesilovce prosadil český útočník ve službách Kärpätu Tomáš Plíhal, který doklepl kotouč pod padajícím Falterem - 1:2. Kometa byla od té doby hodně dole a nemohla se vůbec prosadit. Ale nakonec se ji povedlo zaslouženě vyrovnat. Na bránu napřáhl Roman Erat a touš propadl pod tělem Tomi Karhunena - 2:2.

 

Posledních deset minut se hrál atraktivní hokej plný šanci, obě mužstva mohly dát vítěznou branku, ale proti byli oba brankáři. Po vypršení základní hrací doby se strhla šarvátka mezi duem Dlouhý a Ohtamaa, oba kohouti vyfasovali pětiminutový trest do konce utkání. Nutno dodat, že brněnský útočník ukázkovým zápasnickým chvatem složil soupeře.

 

Utkání muselo dojít do prodloužení a následně nájezdů. Jako jediný se trefil Toni Kähkönen a připsal svému klubu do tabulky dva body. Výkon Komety byl nejlepší v rámci European Trophy, což náležitě ocenil i finský kouč Hannu Aravirta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře