Reklama
reklama

Kometa předvedla zlepšený výkon, přesto v neděli prohrála po nájezdech

Bez nemocného Jozefa Kováčika nastoupila Kometa ke svému čtvrtému utkání v rámci European Trophy. Po třech prohrách chtěla napravit předchozí nezdary a pomoci ji k tomu měla i uzdravená dvojice Čermák s Němcem. Příchod obou hráčů hodně oživil hru Brňanů.

Ti předvedli bojovný hokej a proti svěřencům bývalého reprezentačního kouče Finska Hannu Aravirtovi získali alespoň bod. Mohli sice rozhodnout v řádné hrací době a získat i body tři, ale utkání dospělo do nájezdů, kde jedinou trefu do sítě Faltera zařídil Kähkoönen.

 

Kometa vstupovala do zápasu s vědomím, že by konečně ráda udělala nějaký dobrý výsledek v letním přípravném turnaji European Trophy. Pomoci ji k tomu měla dvojice Čermák s Němcem. Jenže vznikla mezera pro změnu v obraně, kde chyběl nemocný Jozef Kováčik. Lépe přesto začala Kometa, která poprvé ohrozila Karhunena útočníkem Eratem. Finský brankář byl ale připraven. V opatrné první třetině moc šancí k vidění nebylo, na Faltera vypálil lehoučce Donsoi, nic vážného se před brněnskou bránu nekonalo.

 

Až v závěru první třetiny se diváci dočkali dvou gólových šancí. Nejprve se na straně hostů prosazoval v přesilovce Lehtonen, ale nesedlo mu zakončení. Stejně tak dopadl v samotném závěru úvodní třetiny Zohorna, který trefil přesunujícího se finského gólmana. První třetina 0:0.

Ve druhé části jsme stále sledovali pohledný, avšak neustále vyrovnaný hokej. Na vážnější šance se čekalo do poloviny zápasu. Leoš Čermák mohl poprvé překonat Karhunena, byla před ním prázdná brána, ale nakonec se kotouč vykutálel mimo svatyni. Pak se do několika šancí tlačili hosté, leč Falter měl svůj den a Kometu v důležitých momentech podržel.

 

Běžela pětatřicátá minuta a 1546 diváků se mohlo poprvé radovat. Bičánek nahodil kotouč na bránu, kde jej tečoval Leoš Čermák a bylo 1:0. Vedení Brňanům však vydrželo pouze necelé čtyři minuty. Z levé strany kruhu nahrával Ohtamma a našel před bránou osamoceného Jari Viuhkolu. Ten se po dorážce před Falterem nemýlil - 1:1. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

 

Třetí část nabídla nejvíce vzruchu před oběma brankami. Hned v úvodu se v dohrávané přesilovce prosadil český útočník ve službách Kärpätu Tomáš Plíhal, který doklepl kotouč pod padajícím Falterem - 1:2. Kometa byla od té doby hodně dole a nemohla se vůbec prosadit. Ale nakonec se ji povedlo zaslouženě vyrovnat. Na bránu napřáhl Roman Erat a touš propadl pod tělem Tomi Karhunena - 2:2.

 

Posledních deset minut se hrál atraktivní hokej plný šanci, obě mužstva mohly dát vítěznou branku, ale proti byli oba brankáři. Po vypršení základní hrací doby se strhla šarvátka mezi duem Dlouhý a Ohtamaa, oba kohouti vyfasovali pětiminutový trest do konce utkání. Nutno dodat, že brněnský útočník ukázkovým zápasnickým chvatem složil soupeře.

 

Utkání muselo dojít do prodloužení a následně nájezdů. Jako jediný se trefil Toni Kähkönen a připsal svému klubu do tabulky dva body. Výkon Komety byl nejlepší v rámci European Trophy, což náležitě ocenil i finský kouč Hannu Aravirta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře