Reklama
reklama

Kometa poprvé v sezóně inkasovala šest branek, o gólový příděl se postaral Zlín

Dramatická podívaná, fantastický hokej, boj o druhé místo. Takový byl středeční večer na stadionu Luďka Čajky. Kometa po dvou třetinách prohrávala 2:1 a neustále se musela bránit v oslabení. Ve třetí části však nepříznivý výsledek zvrátila a otočila na 3:2. Jenže to nebylo vše. Domácí opět zabrali a tentokrát to byli Berani, kteří překlopili průběh klání. Nakonec si na své konto připsali vítězství a tři body po výsledku 6:3.

Svižná první třetina začala velkou aktivitou domácích. Ti si hned od začátku vytvářeli tlak, který pramenil především z přesilových her, jenž měli Berani k dispozici. Brno se však výborně bránilo a Martin Falter všechny ošemetné pokusy Zlína dokázal pochytat. Kometa se dostávala do hry pozvolna. Dobrou šanci si připsal až ve třinácté minutě Jan Hruška, ale Sedláček byl ve své kleci připraven.
Poté se hra poměrně srovnala, nicméně PSG udeřilo. Nahození Lešky brankář Falter neudržel a pohotový Martin Matějíček dopravil kotouč do brněnské sítě - 1:0. V závěru třetiny zlikvidoval Sedláček střelu Dlouhého a poté i dorážku Čermáka. Do kabin se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí borce.
Druhá třetina byla z obou stran velice vyrovnáná. I když byl Zlín o něco málo aktivnější, Kometa se konečně dostávala do velkých šancí. Před Dočekalem zela zcela prázdná brána, ale brněnský útočník nedokázal zpracovat ideálně kotouč. Brno se však přeci jen dočkalo. V oslabení ujel Jan Hruška a puk se po nepřehledné situaci doklouzal do brány. Autorství branky bylo nakonec připsáno Tomáši Divíškovi, který byl před bránou dostatečně důrazný - 1:1.
Uběhla sotva půlminuta a Tesářik zahákoval unikajícího Holce. Sudí Minář rezolutně ukázal, že si brněnský útočník svou akci zopakuje. Trestné střílení však proměnit nedokázal. Zlínský kouč Rostislav Vlach na tuto situaci reagoval oddechovým časem a ukázalo, že to PSG pomohlo. Poté se předvedl několikrát fantastický Falter, jenž pochytal především tutovku Balaštíka a následně i překazil radost Veselému špičkou betonu.
Dalšímu tlaku už neodolal. Koreis zahrál vysokou holí, inkasoval čtyři minuty a tento faul potrestal střelou z mezikruží Petr Čajánek - 2:1. Falter chytal skvěle, leč na tuto ránu už nemohl reagovat. Do třetí části hry šli tak Berani v daleko lepším psychickém rozpoložení.
Třetí perioda posléze nabídla strhující scénář. Nejdříve to byla Kometa, kdo se po brzkém vyrovnání dostala do vedení, ale netrvalo dlouho, než se i Zlín začal radovat z otočení. Nejprve Róbert Petrovický využil přesilovou hru a vyrovnal - 2:2. Uběhla minuta a osmnáct vteřin a skóre se znovu měnilo. Brňané překlopili vedení na svou stranu, když Jozef Kováčik vymetl levý růžek Sedláčkovy brány - 2:3.
Ševci dlouho nezaháleli. Honejsek předložil kotouč na hůl Petra Holíka, který se s ničím dlouho nepáral a rovnou zavěsil - 3:3. Hokej jako blázen pokračoval i nadále. Utkání gradovalo a do vedení šel opět Zlín. Šťastnou brankou prezentoval Petr Leška, jenž využil svůj nájezd na Faltera - 4:3. Hosté se snažili, chtěli ještě s výsledkem něco udělat, jenže do otevřené obrany Zdeněk Okál a střelou k protější tyči prostřelil brněnského brankáře - 5:3.
Brněnský odpor byl již definitivně zlomen a šestapadesát sekund před koncem navýšil skóre Jaroslav Balaštík, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a bekhendem ukončil tento dramatický zápas - 6:3. Hokej plný zvratů, obratů, šarvátek, faulů a výborné divácké atmosféry, tak skončil i potřetí v sezóně lépe pro Zlín.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Kotvan, Matějíček - Balaštík, Leška ★, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler.
Kometa: Falter - Kováčik ★, Žižka, Bičánek Švrček, Malec, Valach, Valábik – Dlouhý, Petrovický, Čermák – Holec, Divíšek, T. Svoboda – Dočekal, J. Hruška, Zohorna - Erat, Koreis, Němec.
Branky a nahrávky: 19. Matějíček, 40. Čajánek (Honejsek, Veselý), 47. Holík (Honejsek, Čech), 50. Leška (Balaštík, Kubiš), 57. Okál (Leška, Linhart), 60. Balaštík (Kubiš, Leška) - 27. Divíšek (Hruška J.), 43. Petrovický (Žižka, Čermák), 45. Kováčik (Holec, Dočekal). Rozhodčí: Minář, Müllner - Bryška, Čech. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5213. Střely na branku: 47:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře