Reklama
reklama

Kometa padla v prodloužení, o vítěznou branku Budějovic se postaral Michálek

V posledním domácím zápase letošní sezóny hostila Kometa soupeře z Českých Budějovic. První třetina byla hodně neurovnaná a branka proto nepadla. Ve druhé části otevřel skóre Róbert Petrovický, nicméně po krátké době přišel obrat. O něj se postaral Květoň s Knotkem. Ve třetí části však přišlo vyrovnání z hole kapitána Radima Bičánka. Utkání dospělo nakonec až do prodloužení, které rozhodl v jeho druhé minutě Milan Michálek.

První třetina byla z pohledu diváka nezáživná, hodně faulů a minimum šancí na obou stranách. Něco se však před brankáři přeci jen dělo. Nejprve na Eratův průnik reagoval nepovedenou střelou Valach, který bohužel pro Brno zlomil hůl. Na druhé straně se řítil do dobré šance Mertl, ale jeho nájezd Jiří Trvaj dokázal s vypětím všech sil pokrýt. Vše ostatní zůstalo už jen pouze u nějakých náznaků. Nutno dodat, že vývoj této části duelu výrazně ovlivnily časté potyčky. V první dvacetiminutovce padlo hned šest menších trestů. Čtyři na straně Brna, dva vyfasoval Mountfield.
Druhá třetina odstartovala faulem Jana Hrušky, který v oslabení nedovoleně zastavil Milana Michálka. Sudí Fraňo ihned nařídil trestné střílení. Zkušený budějovický útočník zkoušel zakončit nad pravý Trvajův beton, ale domácí navrátilec po zdravotních problém se zaskočit nenechal a udržel nerozhodný výsledek. Okřídlené pravidlo nedáš dostaneš se projevilo o dvě minuty později. Na trestné seděl Jank a Brno nemilosrdně trestalo. Dlouhého přihrávku vystihl před bránou Róbert Petrovický , jehož takové spíše plácnutí do kotouče znamenalo vedení Komety - 1:0.
Pakliže první třetina byla skoupá na šance, v té druhé si diváci přišli na své. Hrál se daleko líbivější hokej, jemuž nechyběly šance. A také góly. Běžela devětadvacátá minuta a Trvaj vyrazil střelu Deje jen před sebe, k volnému puku se dostal Lukáš Květoň, který již neměl mnoho problémů doklepnout puk do horní části brněnské brány - 1:1. Záhy mohl dostat Kometu do vedení Tomáš Svoboda, sám před Kovářem nezamířil přesně. Na opačném konci pro změnu Hanzal se z ničeho nic zjevil u pravé tyče Trvajovy brány, domácí gólman se natáhl a zabránil hostujícímu útočníkovi v radosti.
Z následného útoku už brněnský strážce svatyně kapituloval. Do samostatnému úniku se dostal nikým nehlídaný Tomáš Knotek, který před Trvajem zpomalil a zametl mu po kličce puk kolem levé tyče - 1:2. Do konce druhé periody se již skóre neměnilo. Sice se Kometa v závěru dostala do náporu ve své přesilovce, leč zůstala nevyužita. Mountfield šel do kabiny se solidním výsledkem a náskokem.
Poslední třetina začala poměrně vlažně, do sedmé minuty se toho příliš nedělo. Avšak pouze do doby, kdy usedl na trestnou Kolarz. Domácí uzamkli svého soupeře v pásmu, kotouč dostal na modrou čáru Radim Bičánek a propálil vše co mu stálo v cestě. Moravané tak podruhé v zápase využili přesilovku - 2:2.
Od té chvíle se musela brněnská sestava opět bránit, dokonce ve dvojnásobném oslabení. Za katrem seděl Bičánek s Holcem a trenér hostů na to reagoval časem na poradu. Budějovice však své velké šance nevyužily, vše pochytal Trvaj. Na druhé straně se několikrát ukázal i Jakub Kovář, jenže do konce základní části se už skóre neměnilo. Prodloužení mělo krátkého trvání. Po osmdesáti šesti vteřinách překonal Trvaje střelou z mezikruží Milan Michálek - 2:3. Budějovice si tak odváží z Brna dva body.
 
Kometa: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Švrček, Malec, Valach, Valábik - Dlouhý, Čermák, Petrovický ★ - J. Hruška, Divíšek, T. Svoboda - Holec, Dočekal, Zohorna - Erat, Koreis, Němec (21. M. Hořava).
Mountfield: Kovář – Ptáček, Jank, Vráblík, Ference, Kolarz, Vydarený – Dej, Langhammer, Květoň - Prospal, Hanzal, M. Michálek ★ - Kohn, Šimánek (C), Kotalík - Suja, Mertl, Knotek.
Branky a nahrávky: 24. Petrovický (Čermák, Dlouhý), 47. Bičánek (T. Svoboda) - 29. L. Květoň (Dej), 34. Knotek (Suja), 62. M. Michálek (Hanzal, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře