Reklama
reklama

Kometa otočila v Plzni průběh utkání a zdolala lídra tabulky 4:3

V utkání jedenadvacátého kola šli do vedení sice domácí hokejisté Plzně, Kometa však ve druhé třetině dokázala skóre otočit a dokráčela si tak ke druhé výhře proti západočeskému soupeři v letošním ročníku Tipsport extraligy. Navíc se posunula tabulkou na druhé místo, na právě první Plzeň ztrácí pouhé dva body a má zápas k dobru.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a již po necelých dvou minutách se ujala zhruba tak třetí vyložená šance. Frolo z pravé strany přihrával před branku, kde nedal Trvajovi šanci Václav Pletka – 1:0! Ovšem hosté s odpovědí přispěchali velmi rychle. Na pravý kruh si sjel na příhru zpoza branky Jan Hruška a našel skulinku u přední tyče Raska - 1:1! Domácí pak ale chybovali a na dlouhé vteřiny se dostali do tří. Jenže Kometa šanci na rychlý obrat doslova zahodila. Brňané až přespříliš kombinovali a přihrávky napříč brankovištěm na Plzeň neplatily. Naopak, po chvilce mohla udeřit na druhé straně Plzeň, ale Vlasák sám před Trvajem málem rozlomil břevno a o pár vteřin později Balej přes obránce zrovna tak. Smůlu mohl protrhnout Gulaš, osamocený mezi kruhy však bekhendem přestřelil. Diváci v ČEZ Aréně nakonec další gól do úvodní sirény viděli. Kratěna krásné prostrčil mezi beky na Jozefa Baleje, který Trvajovi naznačil střelu mezi nohy a rychle zavěsil pod břevno - 2:1! Kometa se ještě osmělila k dalšímu útočnému výpadu, ale osamocený Němec mezi kruhy trefil z první pouze rameno Raska.

 

Prostřední část započala dlouhou dvojnásobnou přesilovkou domácího týmu, ale stejně jako Kometa v první třetině, i domácí si s touto herní situací moc dobře neporadili. Mnohem lépe si Západočeši vedli při klasické výhodě v polovině zápasu, ovšem při drtivém tlaku často chybělo jediné - trefit branku. To se povedlo hostům. Krásnou přihrávku, která kopírovala úvodní trefu indiánů, zužitkoval Hynek Zohorna - 2:2! Hned po gólu začaly na stadionu plát emoce. Malec po odpískání vyprovokoval Hollwega na pěstní souboj, po jeho skončení by ovšem rád vrátil čas. Kometa odpověděla hokejověji. Leoš Čermák využil propadnutí domácí obrany a překonal Raska svižnou střelou mezi betony - 2:3! V závěru prostředního dějství ještě byla domácím naskytnuta početní výhoda, ovšem skóre se již nezměnilo, naopak, Hořava trefil tyč.

 

Plzeň do poslední dvacetiminutovky doslova vlétla a odměnou jí byla vyrovnávací branka. Milan Gulaš na levém kruhu napálil z první odražený kotouč přímo pod břevno - 3:3! Hosté ovšem rychle odpověděli. Čermák se prohnal až před Raska, který touš vyrazil a do odkryté branky uklidil černý nesmysl Martin Dočekal – 3:4! Oba týmy si následně vyměnily po přesilové hře, ovšem oba brankáři příliš práce neměli. Když pak Kometa v závěru ubránila další oslabení, bylo na západě Čech o vítězi rozhodnuto. Brno předvedlo naprosto učebnicový výkon. Zatím co Západočeši bušili do hostujících vrat po celých šedesát minut, hostům stačilo využít všechny své šance.

Plzeň: Rask - Růžička, St. Pierre, Marušák, Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Straka (C), Vlasák - Balej, Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson.

Kometa: Trvaj - Žižka, Kováčik, Valach, Bičánek (C), Švrček, Malec, Dlapa - Petrovický, Divíšek, Holec - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, Čermák, Hořava - Erat, Koreis, Němec.

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Frolo, Mozík), 17. Balej, 41. Gulaš (Vlasák) - 4. J. Hruška (Žižka, , J. Svoboda), 30. H. Zohorna (J. Hruška), 32. Čermák (Hořava), 46. Dočekal (Čermák). Rozhodčí: Smitka, Wagner - Jindra, Kostka. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6898. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře