Reklama
reklama

Kometa nedala Varům šanci

Kometa zvládla po utkání s Plzní i další domácí zápas a poměrně bez větších problémů si poradila s Karlovými Vary. Jihomoravany ke třem bodům nasměrovala již první třetina, po které měli pohodlný tří brankový náskok. Ve zbytku hry už si Brněnští vývoj hry hlídali a v závěrečné části ještě přidali čtvrtý gól.

 

Lepší první třetinu si domácí hokejisté mohli těžko přát. Kometa úvodní dějství ovládla. Hodně k tomu přispěly čtyři přesilové hry, které měli Brněnští k dispozici. Využili sice jen jednu, ale góly dokázali střílet i mimo to. V páté minutě překazil Pech hozením hokejky šanci Komety a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil specialista na nájezdy Vojtěch Němec a nemýlil se, na Závorku vytáhl úspěšný forhendový blafák. Vary se díky oslabením nemohly dostat do toho správného tempa, naopak Jihomoravané hráli poměrně v pohodě.

 

Když byla řeč o přesilovkách, Kometa jednu z nich využila v 16. minutě, když vyražený puk do prázdné brány dorazil Tomáš Žižka. To však ještě nebylo vše. V 18. minutě totiž zaznamenal svůj premiérový gól za Brno Patrik Lušňák. Domácí si tak v první zadělali na tři body a moc na tom nezměnila ani druhá třetina.

 

Prostřední dějství se vyznačovalo mnohem vyrovnanějším hokejem. Kometa se trochu zatáhla a nechala hrát soupeře, který si však v útoku příliš nevěděl rady a šance přicházely jen zřídka. Jedna z nich přišla v 25. minutě a je třeba říct, že to byla jediná vážnější možnost Varů. Zaťovič byl v mezikruží úplně volný, ale bránu těsně minul. O vzruch se pak ještě postaralo v 34. minutě brněnské trio Zohorna, Hruška, Čermák, ale skóre se neměnilo. Spokojenější byli s bezbrankovou druhou dvacetiminutovkou samozřejmě domácí, kteří si stále hýčkali tří brankový náskok.

 

Karlovy Vary šly do závěrečné třetiny samozřejmě se snahou zápas zdramatizovat, jenže srazily je vyloučení. Po tom prvním se ještě Kometa gólu nedočkala, když Koreise bravurně vychytal Závorka. Pak však přišla přesilovka Komety pět na tři a v jejím závěru prostřelil vše, co mu stálo v cestě Jakub Svoboda. Tato branka hosty definitivně srazila. Kometa dohrávala utkání ve velké pohodě a nic na tom nezměnily ani drobné rozmíšky mezi oběma týmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře