Reklama
reklama

Kometa nedala Varům šanci

Kometa zvládla po utkání s Plzní i další domácí zápas a poměrně bez větších problémů si poradila s Karlovými Vary. Jihomoravany ke třem bodům nasměrovala již první třetina, po které měli pohodlný tří brankový náskok. Ve zbytku hry už si Brněnští vývoj hry hlídali a v závěrečné části ještě přidali čtvrtý gól.

 

Lepší první třetinu si domácí hokejisté mohli těžko přát. Kometa úvodní dějství ovládla. Hodně k tomu přispěly čtyři přesilové hry, které měli Brněnští k dispozici. Využili sice jen jednu, ale góly dokázali střílet i mimo to. V páté minutě překazil Pech hozením hokejky šanci Komety a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil specialista na nájezdy Vojtěch Němec a nemýlil se, na Závorku vytáhl úspěšný forhendový blafák. Vary se díky oslabením nemohly dostat do toho správného tempa, naopak Jihomoravané hráli poměrně v pohodě.

 

Když byla řeč o přesilovkách, Kometa jednu z nich využila v 16. minutě, když vyražený puk do prázdné brány dorazil Tomáš Žižka. To však ještě nebylo vše. V 18. minutě totiž zaznamenal svůj premiérový gól za Brno Patrik Lušňák. Domácí si tak v první zadělali na tři body a moc na tom nezměnila ani druhá třetina.

 

Prostřední dějství se vyznačovalo mnohem vyrovnanějším hokejem. Kometa se trochu zatáhla a nechala hrát soupeře, který si však v útoku příliš nevěděl rady a šance přicházely jen zřídka. Jedna z nich přišla v 25. minutě a je třeba říct, že to byla jediná vážnější možnost Varů. Zaťovič byl v mezikruží úplně volný, ale bránu těsně minul. O vzruch se pak ještě postaralo v 34. minutě brněnské trio Zohorna, Hruška, Čermák, ale skóre se neměnilo. Spokojenější byli s bezbrankovou druhou dvacetiminutovkou samozřejmě domácí, kteří si stále hýčkali tří brankový náskok.

 

Karlovy Vary šly do závěrečné třetiny samozřejmě se snahou zápas zdramatizovat, jenže srazily je vyloučení. Po tom prvním se ještě Kometa gólu nedočkala, když Koreise bravurně vychytal Závorka. Pak však přišla přesilovka Komety pět na tři a v jejím závěru prostřelil vše, co mu stálo v cestě Jakub Svoboda. Tato branka hosty definitivně srazila. Kometa dohrávala utkání ve velké pohodě a nic na tom nezměnily ani drobné rozmíšky mezi oběma týmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře