Reklama
reklama

Kometa nedala Varům šanci

Kometa zvládla po utkání s Plzní i další domácí zápas a poměrně bez větších problémů si poradila s Karlovými Vary. Jihomoravany ke třem bodům nasměrovala již první třetina, po které měli pohodlný tří brankový náskok. Ve zbytku hry už si Brněnští vývoj hry hlídali a v závěrečné části ještě přidali čtvrtý gól.

 

Lepší první třetinu si domácí hokejisté mohli těžko přát. Kometa úvodní dějství ovládla. Hodně k tomu přispěly čtyři přesilové hry, které měli Brněnští k dispozici. Využili sice jen jednu, ale góly dokázali střílet i mimo to. V páté minutě překazil Pech hozením hokejky šanci Komety a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil specialista na nájezdy Vojtěch Němec a nemýlil se, na Závorku vytáhl úspěšný forhendový blafák. Vary se díky oslabením nemohly dostat do toho správného tempa, naopak Jihomoravané hráli poměrně v pohodě.

 

Když byla řeč o přesilovkách, Kometa jednu z nich využila v 16. minutě, když vyražený puk do prázdné brány dorazil Tomáš Žižka. To však ještě nebylo vše. V 18. minutě totiž zaznamenal svůj premiérový gól za Brno Patrik Lušňák. Domácí si tak v první zadělali na tři body a moc na tom nezměnila ani druhá třetina.

 

Prostřední dějství se vyznačovalo mnohem vyrovnanějším hokejem. Kometa se trochu zatáhla a nechala hrát soupeře, který si však v útoku příliš nevěděl rady a šance přicházely jen zřídka. Jedna z nich přišla v 25. minutě a je třeba říct, že to byla jediná vážnější možnost Varů. Zaťovič byl v mezikruží úplně volný, ale bránu těsně minul. O vzruch se pak ještě postaralo v 34. minutě brněnské trio Zohorna, Hruška, Čermák, ale skóre se neměnilo. Spokojenější byli s bezbrankovou druhou dvacetiminutovkou samozřejmě domácí, kteří si stále hýčkali tří brankový náskok.

 

Karlovy Vary šly do závěrečné třetiny samozřejmě se snahou zápas zdramatizovat, jenže srazily je vyloučení. Po tom prvním se ještě Kometa gólu nedočkala, když Koreise bravurně vychytal Závorka. Pak však přišla přesilovka Komety pět na tři a v jejím závěru prostřelil vše, co mu stálo v cestě Jakub Svoboda. Tato branka hosty definitivně srazila. Kometa dohrávala utkání ve velké pohodě a nic na tom nezměnily ani drobné rozmíšky mezi oběma týmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře