Reklama
reklama

Kometa má bod. Utkání chudé na góly rozhodly až samostatné nájezdy

Utkání sice příliš branek nenabídlo, ale zajímavý hokej rozhodně ano. Sparta se dostala do vedení díky využité přesilové hře v první třetině a Kometa pak dlouho hledala recept na brankáře Melicherčíka. Ten pochytal, co mohl a nestačil pouze na dorážku Hynka Zohorny z 58. minuty. Zápas tak dospěl do prodloužení a jelikož ani v něm se nerozhodlo, přišla na řadu poslední instance v podobě samostatných nájezdu. V nichž nakonec uspěl pouze sparťanský Jaroslav Hlinka.

První třetina se hrála ve velmi svižném tempu. Kometa načala zápas aktivně a tlačila se před Melicherčíka. Spartě nějaký čas trvalo, než i ona přidělala nějaké problémy domácímu týmu. Převaha se ale poté postupně začala přiklánět na stranu Sparty, jenž měla v úvodní části čtyři přesilové hry. V jedné z ní se také urodila první velká možnost utkání. Jiří Sekáč mohl u pravé tyče dorazit puk do prázdné brány, ovšem zamířil pouze do boční konstrukce brněnské brány.

 

Sekáčova šance však nebyla pro Spartu v této dvacetiminutovce možností jedinou. Jak jinak než v přesilovce napálil Gřegořek od modré čáry brankovou konstrukci. Pražané se však svého střeleckého úspěchu dočkali, a to už v době, kdy se možná oba týmy viděly v kabině. Karel Pilařprostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě a proměnil čtvrtou přesilovku Sparty ve vedení.

 

Druhá třetina začala tam, kde skončila ta předchozí, tedy aktivním nástupem Sparty. Postupem času však začínala přebírat moc v utkání domácí Kometa. Největší tlak Brna nastal v přesilové hře a v 28. minutě se vyloupla i jeho největší dosavadní šance, kdy Divíšek našel před bránou Tomáše Svobodu, jenže Melicherčík předvedl skvělý zákrok.

 

Tlak Brna pokračoval i ve hře pět na pět. Do úniku se dostal Leoš Čermák, ale neměl dostatečnou rychlost, a i proto jeho bekhendové zakončení nemělo úspěch. Ve stejné situaci se ocitl v přesilové hře Hynek Zohorna, ani on však s taktéž bekhendovým nahozením neuspěl. Jednoznačným hrdinou druhé třetiny tak byl brankář Melicherčík, který pochytal i další brněnské šance a držel Spartě nadějný náskok.

 

Ve třetí části se hrál hlavně urputný hokej a byla to přetahovaná o každý puk. Sparta si vývoj utkání hlídala a Kometa se jen stěží dostávala do nějakého většího tlaku. Naopak domácí tým se také několikrát dostal do úzkých. Ve 44. minutě se ocitl v mezikruží Hlinka, a kdyby puk trefil dobře, což se nestalo, bylo s Brnem zle. Dále se však hrálo za stavu 0:1 a naděje Jihomoravané tak žila dál.

 

Kometa se nakonec dočkala až v 58. minutě. Melicherčík ještě vychytal Čermáka, ovšem na dorážku Hynka Zohorny nestačil. Jen málo tak chybělo sparťanskému brankáři, aby dotáhl skvělý výkon k čistému kontu.

 

V prodloužení byli o něco málo aktivnější brněnští hráči a díky váhavosti Sparty v rozehrávce měl v závěru pětiminutovky velkou šanci Dlouhý, svojí střelou však branku minul. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy. Většina hráčů zkoušela blafáky, ale nakonec se uchytila pouze střelaJaroslava Hlinky. Ten rozhodl, že druhý bod poputuje do Holešovic.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře