Reklama
reklama

Kometa bez větších starostí přehrála Piráty a získala tři body

Kometa - Chomutov 4:0. Druhý domácí zápas v řadě čekal hokejisty brněnské Komety. Po pátečním utkání se Spartou přijeli do KAJOT ARENY tentokrát chomutovští Piráti, kteří se krčí na chvostu tabulky. Jejich dosavadní rozpoložení dokumentoval i tento zápas, který Brňané jednoznačně ovládli. V první třetině se prosadili Divíšek s Valachem, ve druhé pak Zohorna a čtvrtou pojistku přidal v poslední periodě Jan Hruška. Jiří Trvaj si připsal další čisté konto do své bohaté sbírky, navíc jeho tým po devíti zápasové odmlce dokázal naplno bodovat.

Úvod utkání hodně ovlivnilo dvojnásobné vyloučení Pirátů. Bartejs a brankář Řehoř vyfasovali menší tresty a Kometa nekompromisně trestala. Sice se ji na začátku v přesilovce nedařilo dostat do tempa, nicméně pomohlo i štěstí. Bičánkova střela od modré se odrazila od tvrzeného skla přímo na hůl Tomáše Divíška, jenž už neměl problém zakončit do prázdné brány – 1:0. Poté mohl zvýšit skóre Jan Hruška, ale Milan Řehoř vytáhl výborný zákrok u své levé tyče.
Chomutov působil hodně ospale, i když měl k dispozici početní výhodu, mnoho toho před Trvajem nevymyslel. To Moravané byli stále hokejovější a vytvářeli si mnoho velkých šancí. Opět byl v akci Hruška, jenž pálil z levé strany kruhů do chomutovského brankáře. I Čermákova projížďka kolem Řehoře volala po gólu. Ten padl až necelé tři minuty před koncem. Juraj Valach si najel do pozice mezikruží a ránou do šibenice překonal strážce chomutovského pokladu – 2:0. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.
Druhá část začala obrovskou šancí Chomutova. Po střele Lučky se kotouč odrazil až za Trvaje a vypadalo to, že zamíří do sítě, nakonec se vymotal mimo tři tyče. Na druhé straně to hořelo před Řehořovou bránou, když se snad natřikrát snažil procpat kotouč za jeho záda Hynek Zohorna. Gólman Pirátů odolal a odolával i nadále. Eratova přihrávka našla Buriana, toho na poslední chvíli musel zastavit faulem Lušňák. V přesilovce se nic moc nestalo a Kometa pohodlně kontrolovala výsledek.
Jenže v posledních pěti minutách poněkud polevila a nabídla Pirátům několik šancí. Především přesilovková akce Hřebejka volala po snížení, Trvaj však ukázal svou připravenost. Navíc chomutovský útočník neměl zrovna srovnanou střeleckou mušku. A tak zákonitě udeřilo na druhé straně. Leoš Čermák projel celým útočným pásmem, předložil kotouč na zlatém podnose pro Hynka Zohornu, který si v těchto situacích umí poradit. Rána do levého horního růžku a stav – 3:0. Minutu před koncem druhé třetiny si tak Brňané pojistili cestu za třemi body.
Poslední část byla opět v jasné režii Komety. Ta navíc v čase 41:15 přidala čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Jan Hruška obdržel výbornou přihrávku od Čermáka a pro brněnského kanonýra nebyl problém zakončit do Řehořovy brány - 4:0. Chomutovský mág se ukázal i v dalších momentech zápasu a jen díky němu se hosté nedočkali většího přídělu. Kometa tak bez problémů získala tři body, na které čekala více jak měsíc.
Kometa: Trvaj – Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Valach, Kováčik. – Svoboda Jakub, Divíšek, Svoboda Tomáš – Zohorna Hynek, Čermák ★, Hruška Jan – Erat, Petrovický, Dlouhý – Dočekal, Koreis, Burian.
Chomutov: Řehoř – Pulpán, Palin, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Lučka, Bartejs – Jíra, Kraft (C), Hřebejk – Kämpf ★, Zálešák, Důras – Lušňák, Sikora, Treille Yourick – Račuk, Kůs, Ton Karel.
Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Autor: 
admin
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře