Reklama
reklama

Kohoutovické fotbalistky mají z domácí premiéry bod

Od října loňského roku mají v Kohoutovicích ženský fotbalový tým. Děvčata naplno trénovala a od nové sezóny se přihlásila do Okresního přeboru OFS Blansko. V neděli 9.9. dopoledne je čekalo historické první utkání na domácí půdě. Na okraji Brna se tak uskutečnila historická domácí premiéra ženské kopané.

Kohoutovické ženy se po čtyřech venkovních kolech nemusely trmácet nikam na venkovní hřiště, ale přivítaly Sokol Drnovice na tom svém ve Voříškově ulici. Hned od začátku utkání bylo na domácím týmu vidět, že se chce před svým publikem ukázat v co nejlepším světle. Kohoutovická děvčata neztrácela čas a snažila se hned od začátku na soupeře pořádně zatlačit. Převahu se nakonec podařilo přetavit v úvodní branku utkání. Ta byla v prvním poločase jediná, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

 

 

Po přestávce si domácí hráčky zřejmě začali uvědomovat, že mohou získat první historickou výhru, a to jim zřejmě svazovalo nohy. Najednou se jim nedařilo dostat se do stejného tempa jako v prvním poločase, kdy soupeře mírně přehrávaly, a míč je v rozhodujících okamžicích přestal poslouchat. Stále se dostávaly do slibných šancí, ale v rozhodujícím okamžiku jim míč buď uskočil nebo střela mířila vedle. Tíha okamžiku byla na kohoutovické jedenáctce znát. Naopak drnovické ženy vytěžily z trápení soupeřek maximum. Začaly se více tlačit před domácí branku. V ní sice čarovala golmanka Švancarová, ale nakonec jednou kapitulovala a bylo vyrovnáno na 1:1. Vzhledem k tomu, že pak už se ani jeden z týmů střelecky neprosadil, následovala spravedlivá dělba bodů. I přesto, že domácí holky byly blízko vítězství, po utkání zářily štěstím. Vybojovaly totiž historicky první mistrovský bod a dle výkonu na hřišti nebyl určitě poslední.

 

 

V Kohoutovicích se už tedy po úspěších mužů a mládežnických týmů hlásí o slovo i ženy.  Jak se zdá, tak i ony nebudou mít o fanoušky nouzi. Na jejich domácí premiéru totiž došlo 183 diváků. Tedy počet, který navštíví i některá utkání mužského Krajského přeboru JmKFS, což je nejvyšší jihomoravská soutěž.  Jediné co v neděli domácí funkcionáře trápilo, byl stav trávníku.

 

„Na jednom hřišti u nás funguje 15 týmů( 2x muži, 1x ženy, 2x dorost, 3x žáci, 6x přípravka, 1x předpřípravka – pozn. Autora). Trávník je tak několikanásobně přetížený a je to na něm dost znát“ uvedl předseda TJ Tatran Kohoutovice Jiří Zorník.

 

S výkonem místních děvčat byl ovšem spokojený: „Některé holky začaly hrát fotbal  loni v říjnu. Je až neskutečné, jaký udělaly pokrok. Samotného mě to překvapilo“ dodal Zorník, který už se těší na další domácí představení kohoutovických žen. Stane se tak v sobotu 29.9. kdy od 16:00 přivítají Boskovice.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře