Reklama
reklama

Kohoutovické fotbalistky mají z domácí premiéry bod

Od října loňského roku mají v Kohoutovicích ženský fotbalový tým. Děvčata naplno trénovala a od nové sezóny se přihlásila do Okresního přeboru OFS Blansko. V neděli 9.9. dopoledne je čekalo historické první utkání na domácí půdě. Na okraji Brna se tak uskutečnila historická domácí premiéra ženské kopané.

Kohoutovické ženy se po čtyřech venkovních kolech nemusely trmácet nikam na venkovní hřiště, ale přivítaly Sokol Drnovice na tom svém ve Voříškově ulici. Hned od začátku utkání bylo na domácím týmu vidět, že se chce před svým publikem ukázat v co nejlepším světle. Kohoutovická děvčata neztrácela čas a snažila se hned od začátku na soupeře pořádně zatlačit. Převahu se nakonec podařilo přetavit v úvodní branku utkání. Ta byla v prvním poločase jediná, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

 

 

Po přestávce si domácí hráčky zřejmě začali uvědomovat, že mohou získat první historickou výhru, a to jim zřejmě svazovalo nohy. Najednou se jim nedařilo dostat se do stejného tempa jako v prvním poločase, kdy soupeře mírně přehrávaly, a míč je v rozhodujících okamžicích přestal poslouchat. Stále se dostávaly do slibných šancí, ale v rozhodujícím okamžiku jim míč buď uskočil nebo střela mířila vedle. Tíha okamžiku byla na kohoutovické jedenáctce znát. Naopak drnovické ženy vytěžily z trápení soupeřek maximum. Začaly se více tlačit před domácí branku. V ní sice čarovala golmanka Švancarová, ale nakonec jednou kapitulovala a bylo vyrovnáno na 1:1. Vzhledem k tomu, že pak už se ani jeden z týmů střelecky neprosadil, následovala spravedlivá dělba bodů. I přesto, že domácí holky byly blízko vítězství, po utkání zářily štěstím. Vybojovaly totiž historicky první mistrovský bod a dle výkonu na hřišti nebyl určitě poslední.

 

 

V Kohoutovicích se už tedy po úspěších mužů a mládežnických týmů hlásí o slovo i ženy.  Jak se zdá, tak i ony nebudou mít o fanoušky nouzi. Na jejich domácí premiéru totiž došlo 183 diváků. Tedy počet, který navštíví i některá utkání mužského Krajského přeboru JmKFS, což je nejvyšší jihomoravská soutěž.  Jediné co v neděli domácí funkcionáře trápilo, byl stav trávníku.

 

„Na jednom hřišti u nás funguje 15 týmů( 2x muži, 1x ženy, 2x dorost, 3x žáci, 6x přípravka, 1x předpřípravka – pozn. Autora). Trávník je tak několikanásobně přetížený a je to na něm dost znát“ uvedl předseda TJ Tatran Kohoutovice Jiří Zorník.

 

S výkonem místních děvčat byl ovšem spokojený: „Některé holky začaly hrát fotbal  loni v říjnu. Je až neskutečné, jaký udělaly pokrok. Samotného mě to překvapilo“ dodal Zorník, který už se těší na další domácí představení kohoutovických žen. Stane se tak v sobotu 29.9. kdy od 16:00 přivítají Boskovice.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře