Reklama
reklama

Kočku jménem Alík z Benešova našli v ulicích Brna

Úsměvný příběh čtyřměsíční kočky – cestovatelky zaznamenali první lednový den brněnští strážníci i zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata. Původně začala kočičí historka tím, že v pondělí na Silvestra předala strážníkům dvanáctiletá dívenka nalezenou bezprizorní kočičku, která se volně toulala v Oblé ulici v Novém Lískovci.

Na Nový rok se zaměstnancům útulku ozvali nešťastní majitelé zvířete, kteří si informace o nalezené kočce všimli na webových stránkách brněnské městské policie v sekci týkající se útulku a právě nalezených zvířátek. Na celé epizodě je nejzajímavější to, že se však nejednalo o brněnské majitele kočky, ale o manželský pár Benešova u Prahy.

 

"Ti byli přesvědčeni, že nalezená evropská kočka želvovinové barvy, kterou již čtyři dny postrádali, musí být jejich a proto pracovníkům útulku uvedli, že si pro své zvíře ihned přijedou. Poté, co se majitelé do útulku dostavili, zkontrolovali „poznávací znamení“ na nožce kočičky a konstatovali, že se skutečně jedná o jejich zvířátko se jménem Alík," popsala mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

 

Překvapeným pracovníkům útulku pak vysvětlili, jak se vlastně kočka dostala z jejich domova až do Brna. Majitelé totiž předávali v Benešově kamna zájemcům z Brna, kteří se získanou věcí odjeli zpět do jihomoravské metropole. Chvíle předávání kamen byla příležitostí pro volnomyšlenkářskou kočku, která se v nestřežený moment do kamen schovala a nedobrovolně tak odcestovala do Brna.

 

Jak se pak zvířátko dostalo do brněnských ulici, je již záhadou. Každopádně čtyři dny o Alíkovi její majitelé nic nevěděli, ač ji usilovně v okolí všude hledali. Šťastní majitelé si svou kočku s nezvyklým jménem odvezli zpět do Benešova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře