Reklama
reklama

Kočku jménem Alík z Benešova našli v ulicích Brna

Úsměvný příběh čtyřměsíční kočky – cestovatelky zaznamenali první lednový den brněnští strážníci i zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata. Původně začala kočičí historka tím, že v pondělí na Silvestra předala strážníkům dvanáctiletá dívenka nalezenou bezprizorní kočičku, která se volně toulala v Oblé ulici v Novém Lískovci.

Na Nový rok se zaměstnancům útulku ozvali nešťastní majitelé zvířete, kteří si informace o nalezené kočce všimli na webových stránkách brněnské městské policie v sekci týkající se útulku a právě nalezených zvířátek. Na celé epizodě je nejzajímavější to, že se však nejednalo o brněnské majitele kočky, ale o manželský pár Benešova u Prahy.

 

"Ti byli přesvědčeni, že nalezená evropská kočka želvovinové barvy, kterou již čtyři dny postrádali, musí být jejich a proto pracovníkům útulku uvedli, že si pro své zvíře ihned přijedou. Poté, co se majitelé do útulku dostavili, zkontrolovali „poznávací znamení“ na nožce kočičky a konstatovali, že se skutečně jedná o jejich zvířátko se jménem Alík," popsala mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.

 

Překvapeným pracovníkům útulku pak vysvětlili, jak se vlastně kočka dostala z jejich domova až do Brna. Majitelé totiž předávali v Benešově kamna zájemcům z Brna, kteří se získanou věcí odjeli zpět do jihomoravské metropole. Chvíle předávání kamen byla příležitostí pro volnomyšlenkářskou kočku, která se v nestřežený moment do kamen schovala a nedobrovolně tak odcestovala do Brna.

 

Jak se pak zvířátko dostalo do brněnských ulici, je již záhadou. Každopádně čtyři dny o Alíkovi její majitelé nic nevěděli, ač ji usilovně v okolí všude hledali. Šťastní majitelé si svou kočku s nezvyklým jménem odvezli zpět do Benešova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře