Reklama
reklama

Knihcentrum v Olympii zve na autogramiády známých osobností

Helena Vondráčková, Miroslav Stingl nebo Věra Čáslavská. Nejen na tyto osobnosti se můžete těšit během dvou týdnů v knihkupectví Knihcentrum v nákupním centru Olympia Brno.

Ve čtvrtek 25.října v 17 hodin zavítá do Olympie česká zpěvačka Helena Vondráčková. Uskuteční se zde beseda, autorské čtení, křest knihy a autogramiáda. Během besedy Helena představí svou biografii Každá trampota má svou mez.

 

V pátek 2.listopadu v 16 hodin navštíví Knihcentrum jeden z nejznámějších českých cestovatelů Miroslav Stingl. Tento etnograf, spisovatel a také čestný náčelník indiánského kmene Kikapú představí druhý díl svých memoárů z cest Ostrovy krásy, lásky a lidojedů.

 

Kniha líčí cesty do jižních zemí, kde žili kanibalové a lidé se milovali i na maličkých atolech. Nejprve cestovatel vzpomíná na své toulky Melanésií, „zemí temných lidí“, aby pak provedl čtenáře Mikronésií, rozlehlým lánem světa se stovkami mikroostrůvků, kam se autor dostal dřív nežli ničivá globalizace.

 

Sobota 3.listopadu v Knihcentru bude od 15 hodin patřit české sportovkyni všech dob Věře Čáslavské a spisovateli Pavlovi Kosatíkovi, který zachytil celou dosavadní životní dráhu slavné gymnastky v knize Život na Olympu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře