Reklama
reklama

Knihcentrum v Olympii zve na autogramiády známých osobností

Helena Vondráčková, Miroslav Stingl nebo Věra Čáslavská. Nejen na tyto osobnosti se můžete těšit během dvou týdnů v knihkupectví Knihcentrum v nákupním centru Olympia Brno.

Ve čtvrtek 25.října v 17 hodin zavítá do Olympie česká zpěvačka Helena Vondráčková. Uskuteční se zde beseda, autorské čtení, křest knihy a autogramiáda. Během besedy Helena představí svou biografii Každá trampota má svou mez.

 

V pátek 2.listopadu v 16 hodin navštíví Knihcentrum jeden z nejznámějších českých cestovatelů Miroslav Stingl. Tento etnograf, spisovatel a také čestný náčelník indiánského kmene Kikapú představí druhý díl svých memoárů z cest Ostrovy krásy, lásky a lidojedů.

 

Kniha líčí cesty do jižních zemí, kde žili kanibalové a lidé se milovali i na maličkých atolech. Nejprve cestovatel vzpomíná na své toulky Melanésií, „zemí temných lidí“, aby pak provedl čtenáře Mikronésií, rozlehlým lánem světa se stovkami mikroostrůvků, kam se autor dostal dřív nežli ničivá globalizace.

 

Sobota 3.listopadu v Knihcentru bude od 15 hodin patřit české sportovkyni všech dob Věře Čáslavské a spisovateli Pavlovi Kosatíkovi, který zachytil celou dosavadní životní dráhu slavné gymnastky v knize Život na Olympu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře