Reklama
reklama

Knihcentrum v Olympii zve na autogramiády známých osobností

Helena Vondráčková, Miroslav Stingl nebo Věra Čáslavská. Nejen na tyto osobnosti se můžete těšit během dvou týdnů v knihkupectví Knihcentrum v nákupním centru Olympia Brno.

Ve čtvrtek 25.října v 17 hodin zavítá do Olympie česká zpěvačka Helena Vondráčková. Uskuteční se zde beseda, autorské čtení, křest knihy a autogramiáda. Během besedy Helena představí svou biografii Každá trampota má svou mez.

 

V pátek 2.listopadu v 16 hodin navštíví Knihcentrum jeden z nejznámějších českých cestovatelů Miroslav Stingl. Tento etnograf, spisovatel a také čestný náčelník indiánského kmene Kikapú představí druhý díl svých memoárů z cest Ostrovy krásy, lásky a lidojedů.

 

Kniha líčí cesty do jižních zemí, kde žili kanibalové a lidé se milovali i na maličkých atolech. Nejprve cestovatel vzpomíná na své toulky Melanésií, „zemí temných lidí“, aby pak provedl čtenáře Mikronésií, rozlehlým lánem světa se stovkami mikroostrůvků, kam se autor dostal dřív nežli ničivá globalizace.

 

Sobota 3.listopadu v Knihcentru bude od 15 hodin patřit české sportovkyni všech dob Věře Čáslavské a spisovateli Pavlovi Kosatíkovi, který zachytil celou dosavadní životní dráhu slavné gymnastky v knize Život na Olympu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře