Reklama
reklama

Klub Fléda ruší koncerty. Kvůli pokutám od hasičů a hygieniků

Oblíbený brněnský hudební klub Fléda na Štefánikově ulici omezí svoji nabídku pořadů. Některé koncerty, stejně tak jako loni v prosinci, zcela zruší. Důvodem jsou vysoké pokuty od hygieniků a hasičů, které klub jen těžko zaplatí. Peníze na všechna opatření klub nemá, hledá proto sponzory.

Potíže klubu začaly po stížnostech lidí ze sousedství na rušení nočního klidu. Hlasitou produkci Flédy chtěli nakonec omezit i zastupitelé brněnské části Královo Pole vyhláškou, která měla provoz klubu po desáté hodině večerní výrazně omezit. Po protestu příznivců klubu, kteří dokonce sepisovali petici, udělili královopolští zastupitelé Flédě výjimku. Do klubu ale přišla řada kontrol od hasičů, hygieniků a stavebního úřadu. A přišla
jedna sankce za druhou. „Už na konci roku 2012 jsme museli zrušit jedno vystoupení, neboť jsme nechtěli riskovat další pokutu. A tak to bude pokračovat i letos. Některé hudební hvězdy si prostě kvůli hrozícím pokutám nedovolíme pozvat,“ potvrdil ředitel klubu Pavel Cupák.

Poslední pokutu dostala Fléda od hasičů, kteří prostory klubu kontrolovali v září. Má zaplatit 120 tisíc korun. Hasiči našli chyby v rozmístění hasících
přístrojů, elektroinstalaci nebo v chybějících protipožárních dveřích. Za takové prohřešky hrozila Flédě až půlmilionová pokuta Klub přitom ještě nemá splacenou loňskou pokutu od hygieniků ve výši sto deseti tisíc korun. Po té musel provozovatel klubu investovat do odhlučnění stropní konstrukce, protipožárních opatření a do nové elektroinstalace.

Kompletní odhlučnění klubu a všechna požadovaná opatření by provozovatele klubu přišly na tři miliony korun. Jedná proto s možnými sponzory, kteří by Flédě pomohly a klub udržely v chodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře