Reklama
reklama

Klíšťata? U vody a na plážích Brněnské přehrady se kvůli nim bude sekat tráva

Velká osvětová kampaň v souvislosti s nakaženými klíšťaty u Brněnské přehrady začíná dělat starosti provozovatelům občerstvení na některých plážích. Bojí se totiž, že i v hezkém počasí letos přijde méně lidí. Chtějí proto sekat trávu na plážích na co nejmenší délku.

A to přesto, že jim pozemek nepatří a že při suchém počasí hrozí zhoršení kvality trávníků. „Chci si letos půjčovat sekačku a pár desítek metrů od stánku sekat skutečně nakrátko. Snad tím přesvědčím lidi, kteří mají obavu z boreliózy,“ říká provozovatel stánku s občerstvením na pravém břehu přehrady.

 

Podle analýzy hygieniků je u přehrady nakažených přibližně dvacet procent klíšťat. „Proti klíšťatům se doporučuje repelent. Jenže děti jsou pořád ve vodě, navíc se mažou krémem na opalování. Na brodění se trávou to skutečně není,“ říká matka dvou předškoláků Helena Myšáková.

 

Na sekání trávy, ovšem ne úplně nakrátko, se těší i pravidelní návštěvníci nudistické pláže. „Tráva tam bývá různě vysoká. Myslím, že dospělí lidé vědí, co dělají. Je ale dobře, že se o to někdo stará,“ doplňuje pravidelný návštěvník pláže na Osadě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře