Reklama
reklama

Klenotnictví Halada ukázalo obří perlu Isis

Největší perlu v Čechách jste mohli v minulých dnech spatřit ve výloze klenotnictví Halada na České ulici v Brně. Unikátní perla má rozměry téměř čtyři na tři centimetry a váží přes 127 karátů, což je přibližně 26 gramů.

Brno –Zajímají vás rarity jako největší diamant nebo nejdražší podprsenka posetá drahokamy? Udělali jste dobře, když jste si nenechali ujít podívanou ani na obří perlu Isis ve výloze brněnského klenotnictví Halada. Okouzlující barokní perla jižních moří, která je se svou velikostí největší dostupnou perlou v České republice, dostala jméno po bohyni.

 

Něžný skvost s poetickým jménem Isis, tvoří unikátní perla, usazená v elipsovitých obručích z bílého osmnáctikarátového zlata posázených 84 nejjemnějšími brilianty, jež umocňují její jas. „Perla pochází z indonéského ostrova Sumbawa a její šlechtění trvalo dva roky,“ prozradila manažerka klenotnictví Hana Štochlová.

 
Vzácný šperk s obří perlou je prodejný. Má cenu 130 tisíc euro, což je necelých tři a půl milionu korun. „Je to světový unikát, typická perla má totiž průměr asi jen deset milimetrů,“ dodala Štochlová. Samotná perla by nového majitele přišla na 440 tisíc korun. Perla, která se po týdnu za výlohou klenotnictví vrátila zpět do trezoru, patří do majetku klenotnictví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře