Reklama
reklama

Klaus píše Bekovi: "Kvůli Týdnu neklidu nepřijedu"

Prezident České republiky Václav Klaus měl ve středu navštívit vilu Tugendhat, kde se před dvaceti lety podepisovalo rozdělení federace, a měl se sejít i se studenty. Kvůli probíhajícímu Týdnu neklidu ale svoji přednášku na Ekonomicko-správní faktultě Masarykovy univerzity zrušil. Vyplývá to z dopisu rektorovi Mikuláši Bekovi, uveřejněného na Klausových stránkách.

Brno - Týden neklidu má na půdě Masarykovy univerzity extrémní průběh, proto do Brna nepřijedu. Takový je postoj prezidenta republiky Václava Klause, který měl mít ve středu v Brně bohatý program. "Nemám v úmyslu utkávat se s lidmi, kteří nestojí o akademickou diskusi a kterým jde výlučně o nátlakovou politiku. Proto se omlouvám, že zítra (ve středu - pozn. red.) do Brna nepřijedu. Nemám v úmyslu poskytovat záminku pro laciné politické útoky," stojí v dopise.

 

Klaus považuje reformu školství za nevyhnutelnou. Nevyloučil přitom, že by se v budoucnu rád debaty s pedagogy a studenty účastnil, ovšem za jiných podmínek. Nepostavil se tak na stranu protestujících studentů, kteří nesouhlasí s reformami, které prosazuje ministr školství Josef Dobeš. Už v září se Klaus nechal slyšet, že Dobeš je podle něj nejlepší polistopadový šéf tohoto resortu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře