Reklama
reklama

Klaus píše Bekovi: "Kvůli Týdnu neklidu nepřijedu"

Prezident České republiky Václav Klaus měl ve středu navštívit vilu Tugendhat, kde se před dvaceti lety podepisovalo rozdělení federace, a měl se sejít i se studenty. Kvůli probíhajícímu Týdnu neklidu ale svoji přednášku na Ekonomicko-správní faktultě Masarykovy univerzity zrušil. Vyplývá to z dopisu rektorovi Mikuláši Bekovi, uveřejněného na Klausových stránkách.

Brno - Týden neklidu má na půdě Masarykovy univerzity extrémní průběh, proto do Brna nepřijedu. Takový je postoj prezidenta republiky Václava Klause, který měl mít ve středu v Brně bohatý program. "Nemám v úmyslu utkávat se s lidmi, kteří nestojí o akademickou diskusi a kterým jde výlučně o nátlakovou politiku. Proto se omlouvám, že zítra (ve středu - pozn. red.) do Brna nepřijedu. Nemám v úmyslu poskytovat záminku pro laciné politické útoky," stojí v dopise.

 

Klaus považuje reformu školství za nevyhnutelnou. Nevyloučil přitom, že by se v budoucnu rád debaty s pedagogy a studenty účastnil, ovšem za jiných podmínek. Nepostavil se tak na stranu protestujících studentů, kteří nesouhlasí s reformami, které prosazuje ministr školství Josef Dobeš. Už v září se Klaus nechal slyšet, že Dobeš je podle něj nejlepší polistopadový šéf tohoto resortu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře