Reklama
reklama

Kavárna Vladimíra Menšíka skončila, na syna slavného herce se valí exekuce

Kultovní brněnská kavárna slavného herce Vladimíra Menšíka končí. Jeho nejstarší syn Petr Menšík ji pomalu vyklízí, fotografie a obrázky otce odváží. Z kavárny zmizí i Centrální mozek lidstva – superpočítač, který ve sci-fi seriálu Návštěvníci nahlásí, že planetu Zemi zničí kometa. Nyní smutně odpočítává zbývající čas nejen lidstvu, ale i kavárně.

Kavárna, kde se vznáší duch skvělého komika a vypravěče Vladimíra Menšíka a filmový svět vám leží u nohou. Takový měli lidé pocit pod desítkami fotografií známých osobností na rohu ulic Veselá a Dominikánské náměstí v centru Brna. U Vladimíra Menšíka jste si mohli skočit na dobré presso, ale i na vynikající klobásu do vedlejšího baru U Bohouše. Špatná ekonomická situace ale donutila syna slavného herce Petra Menšíka bar i kavárnu zavřít. „Když jsem ji otevřel, byl to boom. Lidí byly mraky, jeho spolužáci, kamarádi z vojny a spousta dalších. Dnes tomu tak není,“ posteskl si Petr Menšík.

 

Informaci o uzavření kavárny potvrdil novinám CENTRUMnews i přítel rodiny Martin Cibulka. „Ano, kavárna už fungovat nebude a už nikdy nebude otevřena pod názvem Kavárna Vladimíra Menšíka,“ uvedl Cibulka, který před rokem umístil do výlohy kavárny Centrální mozek lidstva. Rekvizitu ze seriálu získal z barrandovských ateliérů, kde už byla určená k likvidaci. Věc, která vypadá jako oranžová lampička z osmdesátých let minulého století a seriálovému mozku se příliš nepodobala, protože skleněná krychle se nedochovala, však štěstí kavárně také nepřinesla. „Rozhodně tam ale patřila. Lidé se u mozku zastavovali, v noci totiž velmi zvláštně září,“ popisoval mozek Cibulka.

 

Ještě před rokem se v kavárně Petr Menšík a Martin Cibulka chlubili rekvizitou ze seriálu Návštěvníci - Centrálním mozkem lidstva. Foto: Gabriela Peringerová

 

Podle Adama Bernau ze seriálu Návštěvníci nastane konec světa 20. 6. 2484, 22 hodin a 31 minut. Co ovšem v té době v Brně na místě kavárny bude? O tom nyní rozhodují na brněnském magistrátu. Dům s kavárnou totiž patří městu. „Nájemce dostal na podzim loňského roku výpověď kvůli neplacení nájmu a narůstajícímu dluhu. Město Brno se s ním snaží komunikovat, nicméně ze strany nájemce k žádné dohodě nedochází. Do této doby prostory řádně nevyklidil a nepředal. V součané době s ním běží soudní řízení na uvalení exekuce,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

 

Jedno je jisté: zatímco lidstvo má ještě 471 let čas, k zániku kavárny, která nesla jméno slavného herce, došlo v roce 2013.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře