Reklama
reklama

Kauza Kuřim: kdo se bude starat o chlapce? Otec k soudu nedorazil

Městský soud v Brně měl ve středu ráno rozhodovat o tom, kdo se bude starat o chlapce - třináctiletého Ondřeje a patnáctiletého Jakuba, které matka, teta a další tři dospělí ze známé Kauzy Kuřim nelidsky týrali. Chlapci nyní žijí u prarodičů, kteří soud požádali o svěření do pěstounské péče až do jejich plnoletosti. Jednání se ale neuskutečnilo, k soudu totiž po omluvě nepřišel otec obou chlapců.

Otec Radek Coufal se z jednání omluvil, ale trvá na tom, aby soud zasedal v jeho přítomnosti. Podle advokáta prarodičů Jiřího Machourka se ale otec o syny, které v roce 2010 získal do své péče a po třech letech je mohl odvést z Klokánku, nezajímá a jednání zdržuje.

Za týrání Ondřeje a Jakuba poslal v říjnu 2008 brněnský krajský soud do vězení šest lidí. Matku dětí Kláru Mauerovou, jejich tetu Kateřinu Mauerovou, vychovatelku Hanu Bašovou, Jana Škrlu, Jana Turka a také Barboru Škrlovou, která v případu hrála roli třináctileté dívenky Aničky. Škrlová se loni dostala z vězení na podmínku a žije v Brně.

 

S matkou Klárou Mauerovou se chlapci podle prarodičů pravidelně stýkají. Každých čtrnáct dní za ní jezdí do vězení. Mauerová dostala za týrání synů devítiletý trest vězení. O propuštění na podmínku si může požádat už letos v květnu, to totiž bude mít za sebou dvě třetiny uloženého trestu.
Proces je odročen na polovinu dubna.

Autor: 
admin
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře