Reklama
reklama

Kauza Kuřim: kdo se bude starat o chlapce? Otec k soudu nedorazil

Městský soud v Brně měl ve středu ráno rozhodovat o tom, kdo se bude starat o chlapce - třináctiletého Ondřeje a patnáctiletého Jakuba, které matka, teta a další tři dospělí ze známé Kauzy Kuřim nelidsky týrali. Chlapci nyní žijí u prarodičů, kteří soud požádali o svěření do pěstounské péče až do jejich plnoletosti. Jednání se ale neuskutečnilo, k soudu totiž po omluvě nepřišel otec obou chlapců.

Otec Radek Coufal se z jednání omluvil, ale trvá na tom, aby soud zasedal v jeho přítomnosti. Podle advokáta prarodičů Jiřího Machourka se ale otec o syny, které v roce 2010 získal do své péče a po třech letech je mohl odvést z Klokánku, nezajímá a jednání zdržuje.

Za týrání Ondřeje a Jakuba poslal v říjnu 2008 brněnský krajský soud do vězení šest lidí. Matku dětí Kláru Mauerovou, jejich tetu Kateřinu Mauerovou, vychovatelku Hanu Bašovou, Jana Škrlu, Jana Turka a také Barboru Škrlovou, která v případu hrála roli třináctileté dívenky Aničky. Škrlová se loni dostala z vězení na podmínku a žije v Brně.

 

S matkou Klárou Mauerovou se chlapci podle prarodičů pravidelně stýkají. Každých čtrnáct dní za ní jezdí do vězení. Mauerová dostala za týrání synů devítiletý trest vězení. O propuštění na podmínku si může požádat už letos v květnu, to totiž bude mít za sebou dvě třetiny uloženého trestu.
Proces je odročen na polovinu dubna.

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře