Reklama
reklama

Kauza Kuřim: kdo se bude starat o chlapce? Otec k soudu nedorazil

Městský soud v Brně měl ve středu ráno rozhodovat o tom, kdo se bude starat o chlapce - třináctiletého Ondřeje a patnáctiletého Jakuba, které matka, teta a další tři dospělí ze známé Kauzy Kuřim nelidsky týrali. Chlapci nyní žijí u prarodičů, kteří soud požádali o svěření do pěstounské péče až do jejich plnoletosti. Jednání se ale neuskutečnilo, k soudu totiž po omluvě nepřišel otec obou chlapců.

Otec Radek Coufal se z jednání omluvil, ale trvá na tom, aby soud zasedal v jeho přítomnosti. Podle advokáta prarodičů Jiřího Machourka se ale otec o syny, které v roce 2010 získal do své péče a po třech letech je mohl odvést z Klokánku, nezajímá a jednání zdržuje.

Za týrání Ondřeje a Jakuba poslal v říjnu 2008 brněnský krajský soud do vězení šest lidí. Matku dětí Kláru Mauerovou, jejich tetu Kateřinu Mauerovou, vychovatelku Hanu Bašovou, Jana Škrlu, Jana Turka a také Barboru Škrlovou, která v případu hrála roli třináctileté dívenky Aničky. Škrlová se loni dostala z vězení na podmínku a žije v Brně.

 

S matkou Klárou Mauerovou se chlapci podle prarodičů pravidelně stýkají. Každých čtrnáct dní za ní jezdí do vězení. Mauerová dostala za týrání synů devítiletý trest vězení. O propuštění na podmínku si může požádat už letos v květnu, to totiž bude mít za sebou dvě třetiny uloženého trestu.
Proces je odročen na polovinu dubna.

Autor: 
admin
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře