Reklama
reklama

Kardiologie v brněnském ICRC přijala první pacienty s problémy se srdcem

Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC, které spolupracuje s americkou klinikou Mayo, už přijalo první pacienty na nově otevřenou Kardioangiologickou kliniku. Centrum v areálu nemocnice u svaté Anny za pět miliard korun má sloužit právě k výzkumu a léčení kardiovaskulárních a neurologických chorob, na které lidé umírají nejčastěji.

Od konce listopadu, kdy se klinika z nemocnice stěhovala do nových prostor, se pacienti na kliniku nedostali. Jejich příjem byl zastavený. Pacienty s akutními problémy, například s infarktem, přijímala v posledních pěti týdnech Fakultní nemocnice Brno a ostatní zdravotnická zařízení ve městě. „Klinika nyní obnovuje v plném rozsahu komplexní péči o pacienty s urgentními stavy, zejména s akutním infarktem myokardu, život ohrožujícími poruchami srdečního rytmu nebo plicní embolií," uvedla mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Na čtyřech odděleních je nyní 86 lůžek, z toho 11 na koronární jednotce. "Ta může přijmout o tři pacienty více oproti původnímu stavu," podotkla Urbánková. Mezi nejvýznamnější vybavení kliniky patří například druhá angiografická linka v ceně 25 milionů korun. Díky ní mohou lékaři lépe operovat srdce.

 

 

Kromě léčby a výzkumu se budou lékaři z ICRC zabývat i preventivními programy. Jednou z vizí centra je dosáhnout takové změny životního stylu občanů a prostředí města Brna, aby se město stalo do roku 2030 místem s nejnižší kardiovaskulární nemocností a úmrtností v ČR. Projekt vznikl ve spolupráci s americkou Mayo Clinic, která vědcům pomáhá ve výzkumu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře