Reklama
reklama

Kardiologie v brněnském ICRC přijala první pacienty s problémy se srdcem

Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC, které spolupracuje s americkou klinikou Mayo, už přijalo první pacienty na nově otevřenou Kardioangiologickou kliniku. Centrum v areálu nemocnice u svaté Anny za pět miliard korun má sloužit právě k výzkumu a léčení kardiovaskulárních a neurologických chorob, na které lidé umírají nejčastěji.

Od konce listopadu, kdy se klinika z nemocnice stěhovala do nových prostor, se pacienti na kliniku nedostali. Jejich příjem byl zastavený. Pacienty s akutními problémy, například s infarktem, přijímala v posledních pěti týdnech Fakultní nemocnice Brno a ostatní zdravotnická zařízení ve městě. „Klinika nyní obnovuje v plném rozsahu komplexní péči o pacienty s urgentními stavy, zejména s akutním infarktem myokardu, život ohrožujícími poruchami srdečního rytmu nebo plicní embolií," uvedla mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Na čtyřech odděleních je nyní 86 lůžek, z toho 11 na koronární jednotce. "Ta může přijmout o tři pacienty více oproti původnímu stavu," podotkla Urbánková. Mezi nejvýznamnější vybavení kliniky patří například druhá angiografická linka v ceně 25 milionů korun. Díky ní mohou lékaři lépe operovat srdce.

 

 

Kromě léčby a výzkumu se budou lékaři z ICRC zabývat i preventivními programy. Jednou z vizí centra je dosáhnout takové změny životního stylu občanů a prostředí města Brna, aby se město stalo do roku 2030 místem s nejnižší kardiovaskulární nemocností a úmrtností v ČR. Projekt vznikl ve spolupráci s americkou Mayo Clinic, která vědcům pomáhá ve výzkumu.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře