Reklama
reklama

Kardiologie u svaté Anny nebude měsíc přijímat pacienty

Pacienty s infarktem nebo jiným srdečním problémem nyní neošetří  ve Fakultní nemocnici u svaté Anny . Kardioangiografická klinika zastaví od 30. listopadu do 7. ledna příjem pacientů. Lidi s akutními problémy, ošetří lékaři ve Fakultní nemocnic Brno v Bohunicích. Klinika se totiž bude stěhovat do nových prostor v budově Mezinárodního centra klinického výzkumu, které se slavnostně otevřelo před měsícem.

„Na dobu stěhování je zastaven příjem pacientů k hospitalizaci,“ uvedla mluvčí nemocnice Šárka Urbánková. Lidem s neakutními problémy pomohou kromě nemocnice v Bohunicích i další brněnská zdravotnická zařízení. Pacienti se mohou obrátit na Vojenskou nemocnici, nemocnici Milosrdných bratří či interní kliniky dvou fakultních nemocnic.

Plánované hospitalizace a výkony lékaři přesunou na druhou polovinu ledna. Pacienti tak budou ošetřeni v moderním prostředí ICRC, které stálo zhruba pět miliard korun. Centrum,které spolupracuje s americkou klinikou Mayo, má sloužit výzkumu a léčení kardiovaskulárních a neurologických nemocí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře