Reklama
reklama

Kardiologickému centru ICRC bude zřejmě šéfovat slovinský neurolog Gorazd Stokin

Ředitelem Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) v Brně se od května může stát slovinský neurolog Gorazd Stokin. Podpořil ho ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny Roman Kraus, k níž výzkumné středisko patří. Stokina vybrala odborná mezinárodní komise, Kraus její návrh přijme. Centrum dosud vede jeho zakladatel lékař - kardiochirurg Tomáš Kára.

Roman Kraus se stal ředitelem nemocnice u svaté Anny na začátku února a šéf ICRC je jeho podřízeným. "Komise vybírala kandidáta dřív, než jsem se stal ředitelem, a já jen respektuji její výběr. Pana Kára má k výběru námitky, ale já si myslím, že ICRC potřebuje mít v čele především manažera," řekl Roman Kraus.

 

Tomáš Kára

Tomáš Kára je kardiolog a vědec, který se podílí na výzkumu léčby srdečních chorob. Během působení v ICRC zprostředkoval spolupráci s americkou Mayo Clinic, která s brněnským centrem spolupracuje na výzkumu. Neurolog Gorazd Stokin působí podle dostupných informací v Lublani, kde se zabývá výzkumem neurologických nemocí, především Alzheimerovy choroby. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře