Reklama
reklama

Kanalizace po 100 letech Lidé nemohou do garáží. Jsou prý ale rádi

Je to potřebné, ale už to trvá moc dlouho. Tak mluví obyvatelé několika bohunických ulic o rekonstrukci kanalizace. Jiní musí kvůli výluce autobusů stovky metrů pěšky. Starosta ale tvrdí, že místní jsou za desítky let slibovanou kanalizaci rádi. Každopádně si ještě pár měsíců na dostupné garáže či autobusové linky počkají.

Ulice Lány a Vyhlídalova a mnoho dalších budou už brzy mít novou kanalizaci. Místo desetiminutového intervalu autobusu lidé zatím musejí chodit stovky metrů pěšky. Jiní riskují slalom mezi zátarasy, aby se dostali blíže k domovu, ovšem jejich snaha často končí na nedalekém parkovišti. „Je mi jasné, že se to postavit musí, ale už se mi nelíbí, jak se ty práce vlečou. Nemůžu řádně užívat svůj majetek,“ zlobí se muž z domu na ulici Elišky Přemyslovny.

 

Starosta městské části Miloš Vrážel ale tvrdí, že místní několik měsíců nepohodlí rádi vydrží. „Vzhledem k tomu, že kanalizace byla Bohunicím slibována již při připojení k Brnu v roce 1919, jsou případná omezení spojená se stavební činností vnímána s pochopením,“ vysvětluje Vrážel.

 

Vlekoucí se stavební činnost tak podle jiného osloveného obyvatele kritizují hlavně lidé, kteří v těchto místech bydlí jen krátce, případně pouze v nájmu. „Rekonstrukce inženýrských sítí navíc zvyšují hodnotu nemovitostí,“ upozorňuje realitní makléř Martin Pirkl. Podle starosty Vrážela kanalizace výrazně zlepší nakládání s dešťovou vodou i ekologickou likvidaci splaškových vod. „Bohunickým jsou dobře známy možnosti čističky v Modřicích,“ dodává starosta.

 

Za špatnou dopravní dostupnost během oprav „může“ zejména geografie jižní části Bohunic, která není dostupná stejně kvalitními náhradními trasami. Na autobusy si tak lidé budou muset ještě počkat. „Od realizační firmy máme nahlášen termín na konci listopadu. Doufáme ale, že ukončení výluky na linkách 50 a 96 proběhne o něco dříve. Dříve než na podzim to pravděpodobně nebude,“ říká Jan Seitl z brněnského dopravního podniku. Autobusy se do opravovaných úseků vypravují jen výjimečně, pokud neexistují možnosti odklonových tras.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře