Reklama
reklama

Kanalizace po 100 letech Lidé nemohou do garáží. Jsou prý ale rádi

Je to potřebné, ale už to trvá moc dlouho. Tak mluví obyvatelé několika bohunických ulic o rekonstrukci kanalizace. Jiní musí kvůli výluce autobusů stovky metrů pěšky. Starosta ale tvrdí, že místní jsou za desítky let slibovanou kanalizaci rádi. Každopádně si ještě pár měsíců na dostupné garáže či autobusové linky počkají.

Ulice Lány a Vyhlídalova a mnoho dalších budou už brzy mít novou kanalizaci. Místo desetiminutového intervalu autobusu lidé zatím musejí chodit stovky metrů pěšky. Jiní riskují slalom mezi zátarasy, aby se dostali blíže k domovu, ovšem jejich snaha často končí na nedalekém parkovišti. „Je mi jasné, že se to postavit musí, ale už se mi nelíbí, jak se ty práce vlečou. Nemůžu řádně užívat svůj majetek,“ zlobí se muž z domu na ulici Elišky Přemyslovny.

 

Starosta městské části Miloš Vrážel ale tvrdí, že místní několik měsíců nepohodlí rádi vydrží. „Vzhledem k tomu, že kanalizace byla Bohunicím slibována již při připojení k Brnu v roce 1919, jsou případná omezení spojená se stavební činností vnímána s pochopením,“ vysvětluje Vrážel.

 

Vlekoucí se stavební činnost tak podle jiného osloveného obyvatele kritizují hlavně lidé, kteří v těchto místech bydlí jen krátce, případně pouze v nájmu. „Rekonstrukce inženýrských sítí navíc zvyšují hodnotu nemovitostí,“ upozorňuje realitní makléř Martin Pirkl. Podle starosty Vrážela kanalizace výrazně zlepší nakládání s dešťovou vodou i ekologickou likvidaci splaškových vod. „Bohunickým jsou dobře známy možnosti čističky v Modřicích,“ dodává starosta.

 

Za špatnou dopravní dostupnost během oprav „může“ zejména geografie jižní části Bohunic, která není dostupná stejně kvalitními náhradními trasami. Na autobusy si tak lidé budou muset ještě počkat. „Od realizační firmy máme nahlášen termín na konci listopadu. Doufáme ale, že ukončení výluky na linkách 50 a 96 proběhne o něco dříve. Dříve než na podzim to pravděpodobně nebude,“ říká Jan Seitl z brněnského dopravního podniku. Autobusy se do opravovaných úseků vypravují jen výjimečně, pokud neexistují možnosti odklonových tras.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře