Reklama
reklama

K velkému čočkovému dalekohledu mohou lidé před Vánoci zadarmo

Zdarma se podívat na hvězdnou oblohu nabízí před Vánoci brněnská hvězdárna a planetárium. Pracovníci hvězdárny ale doporučují teple se na terasu k hvězdným dalekohledům obléknout.

Večerní pozorování oblohy začíná už v pět hodin odpoledne v nově zrekonstruované otočné kopuli. „Využili jsme brzkého stmívání a zpřístupnili velký čočkový dalekohled v kopuli. I když už tento dalekohled nepatří mezi moderní přístroje, stále patří mezi špičkové astronomické přístroje. Pozorovatelé s ním pohodlně zahlédnou místa na oboze vzdálené i miliony světelných let,“ uvedl ředitel planetária Jiří Dušek.

 

Kopule je zdarma otevřená především pro děti, pro ty má hvězdárna připravený malý astronomický dárek.

 

Pozorování večerní oblohy je zdarma každý den až do soboty 22. prosinec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře