Reklama
reklama

Jihomoravský kraj prodává areál „staré nemocnice“ ve Znojmě

Za minimálně 72,5 milionů korun schválili radní záměr prodeje areálu „staré nemocnice“ ve Znojmě, který v současné době užívá Nemocnice Znojmo. Budovu získá nejvyšší nabídka.

„K prodeji je určen areál nemocnice vyjma budov a pozemků sloužících jako léčebna dlouhodobě nemocných, které zůstávají ve vlastnictví Jihomoravského kraje,“řekl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Zdeněk Pavlík.

 

Areál „staré nemocnice“ se nachází v okrajové historické části města Znojma, je vymezen ulicemi Vídeňská, Dyjská a Na Kolbišti a je začleněn do památkově chráněného území. Celková výměra pozemků v areálu určených k prodeji činí téměř 30 tisíc metrů čtverečních. Dle platného územního plánu se jedná o plochy pro zdravotnická zařízení. V současné době je projednáván návrh nového územního plánu, ve kterém je většina území areálu označena jako plochy smíšené obytné.

 

„Vzhledem ke skutečnosti, že areál nemůže být za současné situace zcela vyklizen, je v podmínkách nabídkového řízení, které budou zveřejněny v souladu se zákonem o krajích na úřední desce krajského úřadu, zakotvena povinnost pro kupujícího uzavřít spolu s kupní smlouvou také smlouvy o nájmu na dobu určitou do 31. 12. 2015 s příspěvkovými organizacemi kraje Nemocnicí Znojmo a Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje jako nájemci,“ dodal náměstek Pavlík.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře