Reklama
reklama

Jihomoravská metropole zve na letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno

Festival proběhne v termínu 8. – 16. června 2012 a nabídne řadu zajímavých zahraničních i českých představení, nejen v tradičních divadelních sálech. Letošními tématy jsou bouřlivá a pohnutá 60. léta. Letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno je věnován osobnosti Miloše Formana.

V úterý 15. 5. 2012 začal oficiální předprodej třetího ročníku mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno (DSB). "Vzácným hostem slavnostního zahájení festivalu bude Marta Kubišová, která v rámci večera vystoupí s vlastním programem. Festival Divadelní svět Brno nabídne to nejlepší z brněnských, českých i zahraničních scén. Těšit se můžete na prestižní zahraniční divadla, jako jsou Maďarské národní divadlo, Maxim Gorki Theater Berlin, Divadlo Katona, bratislavské Divadlo Aréna aj. Celý festival doprovází bohatý filmový program zasvěcený Miloši Formanovi a šedesátým létům" uvedla tisková manažerka TIC Brno Helena Huláková.
Festival bude zahájen 8. 6. v 19 hodin v budově Mahenovy činohry Národního divadla Brno slavnostním uvedením inscenace Světáci Klicperova divadla z Hradce Králové v režii V. Morávka. V rámci zahajovacího večera vystoupí vzácný host Marta Kubišová s klavírním doprovodem.
"Posledním potvrzeným zahraničním hostem je Maďarské národní divadlo s inscenací Lovecké scény z Dolního Bavorska. Robert Alföldi, herec, divadelní a filmový režisér, ředitel Národního divadla v Budapešti, je jednou z nepřehlédnutelných osobností současné divadelní scény. Jeho Lovecké scény jsou strhující inscenací, která zaujme nejen tématem, ale i mimořádnými hyperrealistickými hereckými výkony" dodala Huláková.
Sekce FILM A DIVADLO je věnována Miloši Formanovi a trezorovým filmům. Nebudou však chybět ani dokumenty o prolínání filmu a divadla a besedy s významnými osobnostmi. Vedle výběru formanových filmů bude k vidění například dokument Olgy Špátové, jakož i záznam inscenace Národního divadla v Praze „Dobře placená procházka“ režírované Milošem a Petrem Formanovými. Filmovou sekci otevře speciální noční promítání kultovního filmu The Hair (9.6.) na budovu brněnské Hvězdárny a planetária na Kraví hoře a skončí Závěrečnou nocí s Milošem Formanem v Redutě (15.6.) s projekcí Amadea a dokumentu Co tě nezabije…. Ostatní filmové projekce budou uvedeny v Sále Břetislava Bakaly v Bílém domě.

V rámci doprovodného programu DSB 2012 uvede Galerie Kabinet Turistického informačního centra města Brna výstavu s názvem „Kultovní médium 60. léta v českém plakátu“, která představí soubor českých kulturních plakátů z 60. let, propagujících filmové, divadelní a výstavní akce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře