Reklama
reklama

Jihomoravská metropole zve na letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno

Festival proběhne v termínu 8. – 16. června 2012 a nabídne řadu zajímavých zahraničních i českých představení, nejen v tradičních divadelních sálech. Letošními tématy jsou bouřlivá a pohnutá 60. léta. Letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno je věnován osobnosti Miloše Formana.

V úterý 15. 5. 2012 začal oficiální předprodej třetího ročníku mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno (DSB). "Vzácným hostem slavnostního zahájení festivalu bude Marta Kubišová, která v rámci večera vystoupí s vlastním programem. Festival Divadelní svět Brno nabídne to nejlepší z brněnských, českých i zahraničních scén. Těšit se můžete na prestižní zahraniční divadla, jako jsou Maďarské národní divadlo, Maxim Gorki Theater Berlin, Divadlo Katona, bratislavské Divadlo Aréna aj. Celý festival doprovází bohatý filmový program zasvěcený Miloši Formanovi a šedesátým létům" uvedla tisková manažerka TIC Brno Helena Huláková.
Festival bude zahájen 8. 6. v 19 hodin v budově Mahenovy činohry Národního divadla Brno slavnostním uvedením inscenace Světáci Klicperova divadla z Hradce Králové v režii V. Morávka. V rámci zahajovacího večera vystoupí vzácný host Marta Kubišová s klavírním doprovodem.
"Posledním potvrzeným zahraničním hostem je Maďarské národní divadlo s inscenací Lovecké scény z Dolního Bavorska. Robert Alföldi, herec, divadelní a filmový režisér, ředitel Národního divadla v Budapešti, je jednou z nepřehlédnutelných osobností současné divadelní scény. Jeho Lovecké scény jsou strhující inscenací, která zaujme nejen tématem, ale i mimořádnými hyperrealistickými hereckými výkony" dodala Huláková.
Sekce FILM A DIVADLO je věnována Miloši Formanovi a trezorovým filmům. Nebudou však chybět ani dokumenty o prolínání filmu a divadla a besedy s významnými osobnostmi. Vedle výběru formanových filmů bude k vidění například dokument Olgy Špátové, jakož i záznam inscenace Národního divadla v Praze „Dobře placená procházka“ režírované Milošem a Petrem Formanovými. Filmovou sekci otevře speciální noční promítání kultovního filmu The Hair (9.6.) na budovu brněnské Hvězdárny a planetária na Kraví hoře a skončí Závěrečnou nocí s Milošem Formanem v Redutě (15.6.) s projekcí Amadea a dokumentu Co tě nezabije…. Ostatní filmové projekce budou uvedeny v Sále Břetislava Bakaly v Bílém domě.

V rámci doprovodného programu DSB 2012 uvede Galerie Kabinet Turistického informačního centra města Brna výstavu s názvem „Kultovní médium 60. léta v českém plakátu“, která představí soubor českých kulturních plakátů z 60. let, propagujících filmové, divadelní a výstavní akce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře