Reklama
reklama

Jedovatý alkohol dál zabíjí. V brněnské nemocnici zemřel další muž

Jeden z dvojice pacientů, kteří ve čtvrtek minulý týden přijeli do brněnské Nemocnice u svaté Anny a lékaři je přijali s podezřením na otravu metylalkoholem, v neděli zemřel. Informaci potvrdila mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

„Muž, který zemřel, byl od příjezdu do nemocnice ve velmi kritickém stavu," potvrdila mluvčí. Druhý z pacientů, který se napil jedovatého alkoholu, leží v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

 

Případy se zabývá policie. „Pátráme, odkud oba muži alkohol vzali, kde se jej napili. Prověřujeme jeho původ a pátráme po tom, co přesně se stalo.

Mrtvý muž je už 38. obětí otravy metylalkoholem v České republice a čtvrtou na jižní Moravě.

 

Ředitel jihomoravské krajské hygienické stanice Jan Mareček uvedl, že se nyní, se očekává druhá vlna metanolem otrávených lidí. Připomněl, že podle informací policie stále zůstává nedopátraných asi pět tisíc litrů závadných lihovin, které se mohou v předvánoční době objevit na trhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře