Reklama
reklama

Jedovatý alkohol dál zabíjí. V brněnské nemocnici zemřel další muž

Jeden z dvojice pacientů, kteří ve čtvrtek minulý týden přijeli do brněnské Nemocnice u svaté Anny a lékaři je přijali s podezřením na otravu metylalkoholem, v neděli zemřel. Informaci potvrdila mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

„Muž, který zemřel, byl od příjezdu do nemocnice ve velmi kritickém stavu," potvrdila mluvčí. Druhý z pacientů, který se napil jedovatého alkoholu, leží v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

 

Případy se zabývá policie. „Pátráme, odkud oba muži alkohol vzali, kde se jej napili. Prověřujeme jeho původ a pátráme po tom, co přesně se stalo.

Mrtvý muž je už 38. obětí otravy metylalkoholem v České republice a čtvrtou na jižní Moravě.

 

Ředitel jihomoravské krajské hygienické stanice Jan Mareček uvedl, že se nyní, se očekává druhá vlna metanolem otrávených lidí. Připomněl, že podle informací policie stále zůstává nedopátraných asi pět tisíc litrů závadných lihovin, které se mohou v předvánoční době objevit na trhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře