Reklama
reklama

Jančura nabízí ministerstvu dopravy: mezi Prahou a Brnem budu jezdit za korunu!

Šéf společnosti Student Agency a RegioJetu Radim Jančura v pondělí na tiskové konferenci vyzval, aby ministr dopravy neprodloužil řediteli Českých drah Petru Žaludovi jeho smlouvu. Reagoval tak na zveřejnění dat o ztrátovosti rychlíkových linek Českých drah. 

Jančura přišel s požadavkem na odvolání ředitele poté, co přímo před novináři analyzoval data, která získal z ministerstva. Z nich je poprvé v historii jasné, jaké částky stát Českým drahám doplácí.

 

„Pan Žaluda například tvrdil, že linka do Ostravy byla výdělečná a vydělávala na jiné linky. Podle údajů z ministerstva, ale i linka do Ostravy byla dotována. Když ministerstvo přestane dotovat všechny své linky, které jsou pro nás konkurenční, tak uspoří 122 milionů korun ročně,“ uvedl Jančura s tím, že RegioJet je připraven soudně usilovat o to, aby výše dotace byla snížena o 80 procent, tj. ze 143 milionů korun na 28 milionů za rok.

 

Jančura se pozastavil i nad tím, že Česká republika jako jediná země dotuje vlaky na páteřních linkách. „Chápu, že dotace musí dostat linky, kde je i patnáct zastávek. Ale na trase Praha - Brno, kde je zastávka v Kolíně, Pardubicích a České Třebové, se dá jezdit bez dotací,“ prohlásil Jančura a ministerstvu nabídl, že pokud bude dostávat stejné dotace, na této trase bude jezdit za korunu.

Autor: 
admin
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře