Reklama
reklama

Jadran Šetlík představí na Nové radnici fotografické obrazy významných osobností

V úterý se v Křížové chodbě Nové radnice uskutečnila vernisáž výstavy Osobnosti naší vlasti – odkaz budoucím generacím, jejímž autorem je známý fotograf Jadran Šetlík. Výstava bude přístupná denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Jedná se o rozsáhlý projekt Galerie Milenia Jadran, v němž jsou formou reprezentativních výstav prezentovány osobnosti, které se zasloužily přínosným způsobem o rozvoj v oblastech kultury a umění, vědy, obchodu, politiky, sportu i v dalších oborech.

 

Autor používá při tvorbě fotografických obrazů ojedinělou technologii, díky níž se portréty svým pojetím a charakterem blíží klasickým dobovým obrazům starých mistrů malovaným olejovými barvami na plátno. Každý portrét je doplněn stručným životopisem osobnosti.

 

"Pan Šetlík se podle svých slov snaží hledat krásu v nitru člověka a vtisknout ji do svých fotografických portrétů. Těší mě, že nyní tato citlivá umělecká díla ozdobí prostory Křížové chodby Nové radnice a umožní nám společně s autorem nahlédnout do duší významných osobností, které ovlivňují dění kolem nás,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře