Reklama
reklama

Hudba v ulicích: za drobné i oficiálně

Oficiální „music pointy“ i hudebníky, před kterými leží na dlažbě klobouk či hrneček, budou i letos vídat chodci v ulicích Brna. Projekt Music Point pro začínající a méně známé hudebníky totiž dostal celoroční podobu a městská policie bude tolerantní k těm, kteří hrají za dobrovolné příspěvky od kolemjdoucích.

Brno - Koncerty téměř neznámých zpěváků či skupin budou zpříjemňovat atmosféru v centru Brna po celý rok. „Na akcích radnice městské části, trzích či festivalech zahrají zpěváci či kapely, které vybereme,“ vysvětluje koordinátor projektu Roman Burián. Podle něj může dostat prostor prakticky každý, kdo sestaví alespoň pětačtyřicetiminutový program. Hlavním cílem selekce je hlavně eliminovat případné recesisty.

 

Na rozdíl od osamělých kytaristů či houslistů na chodníku si umělci koncertující například na náměstí Svobody nic nevydělají. „Honoráře nevyplácíme. Hradíme ale zvukaře, pronájem pódia, propagaci, pořadatelskou službu a podobné věci,“ dodává Burián. Novinku známou i z jiných evropských měst lidé vítají. „Musím říct, že v poslední době přibývá hudebníků, kteří se dají poslouchat, takže teď častěji sahám do kapsy pro drobné,“ říká studentka Věra Benešová. Podle Jakuba Ghanema z tiskového odboru brněnské městské policie už pouliční hudebníci díky nové vyhlášce nespadají do kategorie žebrání. „Strážníci by to řešili jen v případech, kdy by například šlo o obtěžování hlukem, a jen domluvou,“ říká Ghanem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře